Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntet a rendőr ha 14...

Megbüntet a rendőr ha 14 évesen megyek segédmotorral, papírok nélkül?

Figyelt kérdés
nincs jogsim, 14 éves vagyok, és van egy simsonom ami teljesen jó állapotban van, és még biztosítás is van rajta, ha azzal mennék közúton és megállít a rendőr akkor pénzbírságot kiszabhatna?
2013. febr. 17. 12:08
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
89%
simán
2013. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a bátyámat megfogták a rendőrök, úgy hogy a motor az egy összekókányolt szar volt, se világítás se semmi nem volt rajta, se biztosítás, se jogsija nem volt, és 17 éves volt, és még menekült is a rendőrök elől, csak bement egy zsákutcába, nem tudta hogy az zsákutca, és akkor feljelentették, és küldtek postán egy papírt hogy ekkor be kell menni a rendőrségre, eltiltották 3 hónapra a jogosítvány szerzéstől, és azt mondták a rendőrök hogy ha nem kezdett volna el menekülni akkor csak leengedtették volna a kerekeket és hazatolhatta volna, de sisak se volt rajta meg semmi, pénzbüntetés nem volt :D
2013. febr. 17. 12:16
 3/11 dirtboy ***** válasza:
100%

jó de te azt kérdezted hogy megbüntethet e, nem pedig azt hogy elég rendes lesz e a rendőr hogy ne büntessen meg.

a rendőr ilyen esetben simán megbüntethet.

ha nem büntet meg az csakis az ő jóindulatának köszönhető és nem pedig a törvényeknek,jogszabályoknak.

2013. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt Rendőre válogatja! Énnekem anno megfogtak Simsonnal jogsi nélkül,és apámat behívatták a gyámhatóságra,hogy mit tettem.És ha nem tud normálisan nevelni akkor kineveznek gyámszülőt!!! És a suli is kapott értesítést.De rendes volt az oszifő ,így csak jelezte,hogy jött értesítés. Apám meg ki volt akadva a gyámügy miatt ,mert ő vette nekem a motort.De nekem akkor még nem lehetett jogsim!De testalkatra nem látszott.
2013. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es v ok.Persze ,hogy megbüntethet. Mint minden másért !Ez sem különcebb a másik szabálysértésnél. Miért kéne neki elnézőnek lennie.
2013. febr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Ne motorozz vezetői engedély nélkül. Egy rendőr
2013. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem csak megbüntet hanem be is visz és anyukádék mehetnek érted kiváltani.

És tuti magas összegű pénzbírságod lessz amit muterék fizethetnek és te is el leszel tiltva attól hogy letedd a jogsit egy kis időre.

2013. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert szerinted csak azokat büntetheti akiknek van jogsijuk? Elég naív vagy.
2013. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen... A szülőket veszik elő, ha téged valami hülyeségért elkapnak. (Adott esetben jogsi nélküli motorozáson kapnak.)

Nem vagy nagykorú, Ő felel érted, nincs kereseted így nekik kell befizetni a büntetést.


14 évesen remélem megérted, ha megbüntetnek titeket akár 30-50ezerre, az elég nagy "érvágás" tud lenni egy családnak anyagilag. Vagy már elég nagy szerintem, hogy felfogd.

2013. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 petizacc ***** válasza:
100%

"Megbüntet a rendőr ha 14 évesen megyek segédmotorral, papírok nélkül?"


Nem b@zdmeg odamegy, megsimogatja a kis buksidat és így szól: "Ez az fiam, csak így tovább!" -_-

2013. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!