Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntet a rendőr ha 14...

Megbüntet a rendőr ha 14 évesen megyek segédmotorral, papírok nélkül?

Figyelt kérdés
nincs jogsim, 14 éves vagyok, és van egy simsonom ami teljesen jó állapotban van, és még biztosítás is van rajta, ha azzal mennék közúton és megállít a rendőr akkor pénzbírságot kiszabhatna?
2013. febr. 17. 12:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Itt egy élő példa. Én. Engem elkaptak. Simson, 50-es, 13 és fél éves kor, ohne jogsi. Nem vagyok büszke rá, de ez van. Elég régen volt.

Mivel semmilyen papír nem volt nálam a rendőr a szüleim házáig kísért.

Amikor édesapám bemutatta a motor papírjait ( mint kiderült, a motor ülése alatt is volt egy másolat, csak én nem találtam), pénzbüntetést kaptunk.


Nem volt sem eltiltás, sem motor lefoglalás se semmi ilyesmi. ( Azon kívül, hogy persze otthon elhúzták a nótámat, mivel szüleim tudta nélkül oldottam el otthonról a gépet ). A rendőr rendes volt, fél év múlva raktam le a jogsit M kategóriára, semmilyen "priuszom" nem volt.


A büntetést pedig nyári munkában kellett ledolgoznom - egy ismerősünk zöldséges kereskedő volt és neki kellett segítenem nyáron pakolni 2 hónapig a vakáció alatt. Reggeltől - délutánig. Szerintem jó lecke volt, persze így utólag, akkor nem annyira élveztem.


Mint említettem volt, nem követendő példa és nem is vagyok büszke rá.

2013. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!