Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha hibás a map szenzor milyen...

Ha hibás a map szenzor milyen tünetei vannak a motor müködésében?

Figyelt kérdés
ugy értem honnan veszem észre egyáltalán,hogy hibás e,változik e az alapjárat ,fordulatszám stb.válaszokat elöre is köszönöm mindenkinek

2013. febr. 17. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem olyan dolog, hogy a motor működésében hallod. Ahhoz le kell vizsgálni. Otthon nem tudod megcsinálni. Kivéve ha nincs oszcilloszkópod vagy egy diagnosztikai műszered...
2013. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,tulajdonképpen azért kérdeztem,hogy cseréljem e mert hibakód kivillogtatásnál map szenzor hibát irt ki,alapjárat felpörög majd leesik annyira,hogy majdnem leáll,menet közben ha enyhén nyomom a gázt olyan mintha valami miatt nem kapna benzint, lomha majd hirtelen kilö mint a golyó,cserélve volt alapjárati motor,högomba, lambda szonda,termosztát ,vezérlés mind egyszerre,három napig szépen muzsikált de most ezeket produkálja. még egyszer köszönöm
2013. febr. 18. 10:01
 3/21 carpediem1983 válasza:
Ez tipikusan lehet MAP szenzor hiba az egyik ügyfélnek a Matizon is ez volt a probléma...Nem rég csináltuk
2013. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ sokat segitett igy cserélem a map szenzort és majd kiderül
2013. febr. 19. 11:19
 5/21 A kérdező kommentje:
most már lövésem nincs mi lehet a baja. ki lett cserélve a MAP szenzor,hidegen szépen jár alapjárat is jó ,a motor csendes,de amint eléri az üzemi höfokot megindul a lovacskázás felpörög,vissza esik majdnem leáll és periódikusan ezt csinálja, menet közben torpann ,ful,egyenletes gáznál,ha odalépek neki gondol egyet és kilö.esetleg még valakinek ötlete ,tanácsa,szivesen venném mert nekem már csak egy ötletem van szál gyufa 10l benzinnel. köszönöm az eddigi segitségeket még egyszer
2013. febr. 19. 17:05
 6/21 anonim ***** válasza:

Egyébként mióta csinàlja? Van valami esemény amihez köthető ez a hibajelenség?


Azt még próbáld már ki, hogy nem mész vele sehova csak az utcán/kertben járatod anélkül, hogy túráztatnád. Hozzá se érj gázpedálhoz.

2013. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod pár napja csinálja ezt az ingadozást,menet közben jött elö,hogy fulladt,torpant ha oda nyomtam agázt akkor megindult,de az a furcsa hogy map szenzor csere után már nem ir ki semmi hibát,hidegen szépen megy az alapjárat,de amint kinyit a termosztát,dadog leesik az alapjárat 400-500-ra majd korrigál felugrik 1200-ra de minnél melegebb a motor annál rosszab,volt már egy pár autom ami csinált furcsaságokat,de ennél már nemtudom mi lehet a baj
2013. febr. 20. 15:19
 8/21 anonim ***** válasza:
Amikor kicserélted, akkor a kábelokat is megmozgattad. Egyre inkább az a véleményem, hogy valahol valami kontakthiba van. Hogy miért melegen? Feltételezem, hogy valamilyen NTC ugat bele a dolgokba. Kábelokat iszonyat tüzetesen nézd át. Közben még gondolkozok a hibán.
2013. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszönöm végignéztem és megmozgattam minden csatlakozót, kábelt,vákumcsövek rendben,de találtam egy hibát nemtudom ez lesz e a baja ,a gyujtotrafonál le van törve az a rész amire rádugom a kábelt,egyik része a kábelban ,másik a trafóban mintha késsel elvágták volna,korom is volt rajta,keritek egy trafót ,hátha nem elég erös igy az áram átvitele a gyertyákhoz,még egyszer köszön a választ
2013. febr. 20. 19:51
 10/21 anonim ***** válasza:
Na az nem hülyeség. Illetve előfordulhat az is, hogy a trafóban kialakult egy "hőre zárlat". Mivel a befecskendezés nem szűnik ilyenkor meg ezért az elégetlen szénhidrogének miatt pillanatnyi időre megemelkedik a fordulatszám. Azt hiszem, hogy közelebb vagyunk a hiba forrásához :)
2013. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!