Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha hibás a map szenzor milyen...

Ha hibás a map szenzor milyen tünetei vannak a motor müködésében?

Figyelt kérdés
ugy értem honnan veszem észre egyáltalán,hogy hibás e,változik e az alapjárat ,fordulatszám stb.válaszokat elöre is köszönöm mindenkinek

2013. febr. 17. 16:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszönöm ,igen jol esik hogy vannak még segitökész emberek,holnap talán megérkezik a trafó,remélem hogy ez lesz a hiba oka
2013. febr. 21. 11:36
 12/21 A kérdező kommentje:
nos kb másfél óra mulva megjött a trafó,rögtön kicseréltem, hidegen szépen jár, kinyit a termosztát lovacskázik.asszony beszól biztos elkötöttél valamit,no mondom megyek a baltáért,össze vágom az autót,jó lesz a méhbe.azután gondoltam egyet még megnézem a höfokjelzö jo e egyáltalán ,vissza teszem a régit mit mutat. tekerném ki, /hál istennek a szivócsö alatt jol elrejtve van/csatit lekötöm, mondom mi ez a furcsa letört a vége?csak csavar van a kezembe.sürü káromkodások közepette rájöttem,hogy elözö tulaj szerelöje a szivósort ugy rakta fel,hogy felül az összes anya megvolt huzva ,alul csak kézzel rátekerve. nagy szenvedések árán /a kezemen nem maradt bör,ide az itijé kellett volna/meghuzgáltam a csavarokat,most járt ötven percet alapjáraton a fordulatszám stabil 900,klimával is ,merem remélni,hogy most már jó lesz.ennyi bosszuságot és pénz kidobást tud okozni egy hanyag szerelö meg a fals levegö./amugy vezérmüszijjam is szakadt emiatt a szerelö miatt,a dekli szoritó csavarját beletörte,a távtartó beesett menet közben a szijhoz, az volt a szerencsém,hogy hosszában szakadt a szij,nem keresztbe mert ez 16 szelepes,vagy 200 rugó lett volna a kár/még egyszer mindenkinek köszönöm a segitséget és remélem már beáll az autó,nem kellesz további segitséget kérnem.üdv mindenkinek ,remélem ti nem fogtok ki ilyen kókler gányoló szerelöt
2013. febr. 21. 18:38
 13/21 anonim ***** válasza:

Kézzel csavart meghúzni? Anno az oktatóm hülyére vert volna ha ilyet megcsinálok...

Az a baj, hogy igazából azt írtad, hogy a motorhőfok-jeladó cserélve lett így feltételeztem, hogy akkor ott már nem lehet a hiba. A lényeg az, hogy és jól és szépen muzsikál. Meg most már van hozzá pótalkatrészed :)

2013. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
hál istennek még mindig jó az autó,és van pótalkatrészem is böven
2013. febr. 22. 20:58
 15/21 A kérdező kommentje:
na eddig tartott az öröm és boldogság.szivosor meghuzva,szép alapjárat,jol huz,csendes motor,EDDIG.lovacskázást ujra kezdte,alapjárat leesik6-700-ra majd felpörög,sürü fehéres füstöt nyom ki amikor fepörög,ha leesik az alapjárat akkor meg szintén sürü de sötét szinü füst.ezt már végképp nem tudom hova rakni,ja és az alapjárat van amikor addig szép 900-as fordulaton jár amig be nem kapcsol a ventillátor,ilyenkor 3 inditáskor is jo,de ha teszek vele egy probakört kezdödik minden elölröl,már csak abban bizom hátha valaki találkozott már ilyen problémával.köszönöm mindenkinek a segitségét
2013. febr. 23. 17:18
 16/21 carengineer válasza:

Üdv!

Kérdezném, hogy végülis megoldódott már az autód hibája?


Nekem a hiba kisértetiesen ugyanezek pedig nem is benzines hanem diesel autom van! w202 2.5D mercedes!

2013. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
igen megoldódott már de a sapkám a földhöz csapkodtam sürü káromkodások után.mint emlitettem cseréltem lambda szondát is,de nem igen akart a hiba megszünni,mikor egy ötlettöl vezérelve vissza raktam a régi lambdát ,rögtön simán müködött igaz kormolta a gyergyát,de rávezetett,hogy ugyan mérjem már ki az uj lambdaszondát,mérés után kiderült,hogy az uj sem jó,annyira elszegényiti a keveréket,hogy a kompjuter állandóan probál korrigálni és ez okozza a felpörgést,hintázást,kis gáznál a fulladást.muszáj volt egy gyári lambdát beletenni azóta hál. istennek kifogástalanul müködik.megtanultam egy életre ,hogy az uj alkatrészben sem lehet 100%-ban bizni,de most van pótcuccom dögivel,amiket fölösen kicseréltem.remélem más nem jár igy mint én.üdv.mindenkinek és köszönöm még egyszer a válaszolóknak és érdeklödöknek
2013. márc. 18. 18:17
 18/21 anonim ***** válasza:

Az injektoron található fojtószelepállás érzékelőt próbáld meg beállítani, elképzelhető, hogy olyan szögállást érzékel mintha nyomnád a gázt, ezért ki be kapcsolgatja az alapjárati rendszert. Ez okozott nekem is már ilyen tünetet. A befecskendező rendszer bal oldalán (menetiránnyal szemben) Denso márkájú szenzor.


Ha tudsz szerezni gyári műszert (Tech1) azzal be tudod állítani, vagy a multiméterrel.

Gyári műszerrel, a TPS-t 0,51 V-ra állítsd. A szögállással ne foglalkozz. A fojtószelep végállás csavart állítsd be jól.

A gyári beállítási tűrésmező túl nagy.

Multiméter pontos ellenállás beállítási értékét nem tudom, nagyságrendileg a tűrésmező abba a szakaszába kell beállítani ahol a 0,51 V van. (keresd ki: [link]


Nem akarok beleszólni, de ha ilyen szintig eljutsz és nem hoz megoldást érdemes felkeresni egy hozzáértőt. Nyugi én is nekiállok megjavítani, de ha nem megy akkor nem megy, kis önkritika kell.


Soks sikert hozzá!

Üdv.

2014. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nekem pl hasonló tünetet produkált az alacsony töltés ..... generátor felújítás és minden jól működik .... nem dadog nem torpan teszi a dolgát .... mérj egy töltési feszültséget!
2017. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Andráska Béla ***** válasza:

Folytószelep tisztítás.

Alapjárati motor tisztítás.

A gyertyák is okozhatják.

Illetve egy ici pici vákumcső is.

Saját tapasztalat. Illetve ha a vezérlés átugrik egy fokot vagy elrakták egy fokkal.

2018. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!