Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Anyukám Ausztriában dolgozik,...

Anyukám Ausztriában dolgozik, én 18 leszek májusban, jogsim akkor lesz 1 éves, és haza kéne vinnem a kocsit, úgy, hogy előttem rokonok mennének egy másik autóval. Mire számítsunk? Megbűntethetnek? Ezen a 2 hónapon is fentakadnak?

Figyelt kérdés

2013. febr. 17. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem egészen világos, hogy mi a problémád.

Ha van jogositványod, akkor vezethesz, ha még nem vagy akkor 18, akkor viszont kell melletted valaki felnöttnek lenni. Ha anélkül vezetsz és ellenörzik, akkot igen komoly büntetésre számaithasz és nem vezethesz tovább, nem engednek.

2013. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kellene hazavinni a kocsit? Most?

A korhatár az korhatár. Szóval 1 napért is bírságolhatnak.

2013. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leszel 18, amikor vezetsz, vagy nem leszel 18? Ez a kérdés. Ha 18 alatt vagy büntetnek, ha felette, akkor nem.
2013. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"ha még nem vagy akkor 18, akkor viszont kell melletted valaki felnöttnek lenni"


Ezt azért ne nagyon hangoztasd, mert nettó hülyeség!


Kérdezőnek: Ha nem vagy 18, akkor nem szabad külföldön vezetned. Ha elkapnak az osztrákok, akkor szorulsz!Magyarországon viszont szabad vezetned egyedül is, nem számít mennyi idős a jogsid!

2013. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából ma kellene hazavinnem a kocsit. 2 hónap múlva leszek 18, és akkor lesz 1 éve, hogy megszereztem a jogsit. Az érdekel, hogy mik a büntetések, hogy lehetne ezt megoldani, esetleg felnőtt üljön mellettem. Autópályáig meg tudnám oldani, hogy vezessen valaki, utána nem hinném, hogy lenne gond.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. febr. 18. 00:42
 6/10 A kérdező kommentje:
És ilyeneket olvastam, hogyha fél évnék hosszabb ideje van jogsim, akkor vezethetek elvileg. Ez igaz?
2013. febr. 18. 01:11
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

nem csak felnőtt, hanem érvényes jogsia is legyen... a süket,vak nagymuttert is magadmellé ültethetnéd, de annak semmi értelme..

szerezz egy havert jogsival, oszt jónapot...

2013. febr. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és ez biztos? mert az megoldható lenne, hogy üljön mellettem ilyen ember, aki felnőtt, érvényes jogsival
2013. febr. 18. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:
NEM NEM NEM! Semmi kibúvó nincs. 18-nak kell lennek, hogy Ausztriában vezethess. Ennyi. Azt csak ők tudják, hogy mi a büntetés.
2013. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"És ilyeneket olvastam, hogyha fél évnék hosszabb ideje van jogsim, akkor vezethetek elvileg. Ez igaz?"


Abban az esetben igaz, ha 17,5 évesen szerezted meg a jogsidat! Magyarország területén vezethetsz egyedül akár 17 évesen is ha megvan a plasztik kártyád, külföldön csak 18 éves kor után szabad.

Azt, hogy mennyire bírságolnak meg az osztrákok, tőlök kellene megkérdezni!

Esetleg nézz utána valami osztrák oldalon a helyi bírságolási tételeknek.

Végül is kicsi az esély, hogy megfognak, és ha átlépted a határt, akkor már semmi gond! Ha viszont kint összetörsz valakit, akkor biztos nagyon megfingatnak.

2013. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!