Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvontatták az autómat, mert...

Elvontatták az autómat, mert nem volt a zebra előtt álltam és nem voltm meg az 5 méter csak 3,5.50ezer ft. Reális?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok, ez akkor összeg, hogy nem tudom befizetni. Most mit csinálhatok?
2013. márc. 4. 18:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Akik azt mondják nem jogos, meg törvénytelen, azoknak:


Egy ideje a hatóságnak nincs se mérlegelési se méltányosság gyakorlási lehetősége:


A Kormány 69/2009. (IV. 2.) Korm. rendelete

a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési

szabályszegések körérõl, az e tevékenységekre

vonatkozó rendelkezések megsértése esetén

kiszabható bírságok összegérõl, felhasználásának

rendjérõl és az ellenõrzésben történõ közremûködés

feltételeirõl szóló 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet

módosításáról


[...]


1. §

A közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések körérõl, az e tevékenységekre vonatkozó

rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegérõl, felhasználásának rendjérõl és az ellenõrzésben történõ közremûködés feltételeirõl szóló 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 1. §-a a következõ (3) bekezdéssel egészül ki:

„(3) Az (1) bekezdésben meghatározott bírságot kiszabó határozat méltányosságból történõ módosításának,

visszavonásának nincs helye.”


Magyarul: ha a fuldokló gyerekeddel rohansz a kórházba, és csak leparkolsz előtte véletlenül egy tilos helyre, mert rohanni kell vele befelé, akkor emberként hiába érti meg a rendőr a helyzetet, nem teheti meg hogy nem viteti el és nem büntet rommá. Ez van. Az meg egy dolog, hogy a jogszabály alkotójának mit kívánok.

2013. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!