Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel járok jobban ha hazsnát...

Mivel járok jobban ha hazsnát autóveszek egy egy fiatalabbat vagy a régi kocsimal amire javitgatni kell néhol?

Figyelt kérdés

Mivel járok jobban ha használt autó veszek egy egy fiatalabbat vagy a régi kocsimmal amire javítgatni kell néhol?


Mert van egy opel f astrám 94-es és kb 50 ezer ft költöttem rá tetökarpit,levegö szürü,gyrgye,kipufogo,tetökarpit színre fújt motorháztető mert meg volt egy picit sérülve,hátsó dobetétek a rozsda ellen,alvázvédelem, stb de a minap észre vettem h az elsö kerék ívnel felületi rozsdat találtam :( meg a tank sapka szélén nagy valószinüségel a hanyag benzinkutas nö verhette le a festéket rola...


nah szóval megéri költeni egy ilyen autóra ? vagy inkabb valami fiatalabb ám hazsnált autoban érdemes költeni ignis,ford fieste stb.


Mi ajánlotok?


A másik hogy a kerék íves dolgot hogy lehet eltüntetni házilag ? Mik szükségesek hozzá? mert gy kicsit meg van hólyagosodva is az anyag a szin alatt.

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. márc. 11. 08:14
 1/9 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést kérek,munkahelyről írtam és sietnem kellet.
2013. márc. 11. 08:21
 2/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok.Én a felujitás mellett döntöttem,nagy dillemma után :)

Ha azt nézzük akkor ezekre az öreg kocsikra nem éri meg költeni,mert lehet több rámegy mint az autó ér.Csak akkor költs rá,ha nem akarod eladni,akkor megéri,mert akkor biztosan jó autód van.Viszont ha veszel egy másikat,ott sem kizárt,hogy csomó pénzt még rá kell majd költened,+átirási stb költségek. A rozsdásodás én szakemberre biznám ,mert házilag nem tudsz tartós eredményt produkálni.Az opeloknak egyébként betegsége a sárvédőiv rozsdásodása.

2013. márc. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vizéli László ***** válasza:
Véleményem szerint manapság nem vesz mindenki csík zsebből újabb autót, mert nincs miből gyüjtögetni. Egy fiatalabb autónál majdhogy nem biztos egy átlag embernek hitelhez kell folyamodnia, amit tegyük fel fizet 5 évig 25000 ft-al, és annak pár évig nem lesz baja. Viszont ha azt nézem egy öregebb autóra csak nem kell minden hónapba 25000-et javításra költeni. Véleményem szerint ha az autódnak nincs komolyabb baja akkor érdemes néha rá költeni ha nem szeretnéd még eladni.
2013. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Hát, majdnem 20 éves autód van. Szerintem ideje lecserélni újra, ha az ember megteheti. Te pedig ezek szerint megteheted, viszont a szutyok suzukit nem javaslom. Mennyit szánsz fiatalabb autó vásárlásra?
2013. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem tudok érdemleges válasz adni, mert nem tudom hogy nálad mit jelent egy fiatalabb. Meg hogy mennyit költenél arra a fiatalabbra. Mert ha nálad ez egy 400 000 forintos 15 éves autót jelent, akkor szerintem azzal is ott vagy ahol a part szakad, és akkor inkább ajánlanám a javítgatást. De ha van pénzed mondjuk egy fiatalabb G astrára, 7-800 ezerért mondjuk, akkor azon már érdemes elgondolkodni.

Egyébként a mostani kocsid legalább motorikusan nem zsákbamacska.

2013. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

üdv


Hat a kocsi 1.4 8 szelepes 138 ezer km,megkimélt belsö és külsö csak a fent irot dolgok azok amik bajaim vannak.


Amugy egy makulátlan megkímélt autoral van szó .A másik hogy gyerek voltam mikor meg lett véve és sosem hagyot cserben és egyszerűen megszakadna a szívem ha egy bontoban vagy egy olyan emberhez kerülne aki csak ütné vágná, valaki érzet ilyen érzést az autója iránt?


és igen sztem megtartom annak ellére is h egy picit költeni rá, és most beszéltem a javítóval 20 ezer ft teljes alvázvédelemel együt kijavítja a rozzdás részt szerintetek megéri ennyit ugye?


Hogy lenne képetek a kocsiról így néz ki :


[link]


[link]


Az előző kommentek nagyon szépen köszönöm :)

2013. márc. 11. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha megnyered hétvégén az 5-öst, akkor cseréld le. Máskülönben én még simán eljárkálnék vele. Ezek a 8 szelepes motorok ráadásul megbízhatóbbak is mint a 16 szelepes ecotec társai.
2013. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hihi így van ! :D
2013. márc. 11. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem kiröhögött egy idiota karosszériás,nem hitte el hogy telibe akarom fujatni a rozsdás golfomat. Hát jó mondtam,van még magukon kivül ezer műhely ahol szivesen bevállalják :)
2013. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!