Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F vélemények?

Opel Astra F vélemények?

Figyelt kérdés
Dízelesben nézegettem őket, mivel azoknak kevesebb a fogyasztásuk. Bár nincs is olyan sok belőlük, de azért lehet találni jó állapotban lévőeket. Kérdésem az lenne, milyen problémákra számíthatók egy 16-20 éves F-es Astránál, ha megveszem? Egyáltalán érdemes-e venni belőle ilyen korút, vagy felejtsem el? A rohadásos részébe most nem akarok belemenni a dolognak, hiszen az úgyis látszik vásárlásnál. De mi van a többivel? Mi van ha megveszem és csomó dolgot cserélnem kell? Ha valami nem stimmel a motorral? Akár súlyos összegeket is rá kell költenem a dologra?
2013. márc. 11. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Isuzu deieslt vegyél.
2013. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom az sokat fogyaszt. Nem? Vagy mi a különbség?
2013. márc. 11. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Isuzu deieselnél takarékosabbat nem találsz F astrában. Az én B vectrámban ugyanaz a motor van, és városban 6.5-öt eszik. Az F astra valamivel kisebb, így lehet hogy kijön városban 6 literből is.

Vásárláskor nyisd fel a motorháztetőt és nézd meg a következőket

Olaj minősége - Ha fehér habos, akkor a hengerfej repedt. Az autót ne vedd meg! Dízel autó esetében akár teljesen fekete olaj is normális lehet, amennyiben mai, modern, korommegkötő olaj van a motorban. Benzines autó esetében az egészséges sötétbarna olaj normális, a fekete már öreg.

A legjobb, ha benézel az olajbeöntő sapkán egy pici zseblámpával és ha nincs a sapka alatt takarófedél, minden tisztán látható lesz a motorról. Ha a hengerfej belseje olajsáros vagy másnéven iszapos, az azt jelentheti, hogy a motor karbantartását elhanyagolták, az autót ne vedd meg!


Kiegyenlítő tartály - ha olajos a víz, a hengerfejtömítés szakadt. Ebben az esetben se vedd meg az autót!


Olajbeöntőnél olajgőz, olajfolt - szerencsés esetben nem zár jól a kupak, szerencsétlenebb esetben valamiért kinyomja az olajat. Fájdalmas összeg lehet a javítás.


Tömítéseknél olajfoltok - nem megfelelő a tömítés. Szelepfedél tömítés (fentről nézve az első szint) cseréje nem drága, a hengerfejtömítésé (második szint) már drágább.


Indítsd be a motort: gyújtás ráadásakor minden ellenőrző lámpa ég? Beindítás után mindegyik elalszik?


A járó motor hangja egészséges? Nincs kopogás, csattogás, sikítás? Egyenletesen jár?


Üzemmeleg motornál fehéres kipufogófüst víz jelenlétére utal, ami hengerfej problámára utal. Hideg motornál a fehéres füst lehet normális, mivel a kipufogóban lévő kondenzvíz párolog, de ez általában csak télen jellemző.

Nézd meg magát a dobot is: ha kifúj, ha szinte lefejthető róla elkorhadt fémréteg, biztosan cserélni kell.

2013. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sn0wf0x ***** válasza:
100%
Egy igénytelen tucatautó, de legalább olcsó az alkatrész és az ISUZU motor még a 3. világháborút is túlélné...
2013. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10évig volt F em.Igaz benzin,1.4

Vélemény:Fapados,igénytelen,árkon bokron elmegy,gondozásmentes.

Na a kasztnit tényleg hagyjuk,mert szeret rohadni.

Ha diselt veszel,csakis isuzut.A GM soha nem tudott disel motort gyártani.Akárhányszor próbálkoztak befürödtek.Régen csak isuzu tól vették a disel motort,aztán ha jól tudom a vectránál próbálkoztak disellel ujra,de nem jött össze.Az uj opelok,H astra,zafira stb Fiat,Isuzu motorral mennek.

2013. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
10%

2002-es renault laguna kombi nagyon rossz esetben városban 5.2-5.6ot eszik városban. 1.9dci 120Le:D

nem is annyira drága szerintem ez jobb választás lenne:)

de a kérdésre visszatérve arra figyelj oda hogy mennyire volt karban tartva:)

2013. márc. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Renault lagunának még a gyári adata is 7.2 liter városban. Megnézném én azt a kombit, amelyik kb 1300 kg és városban 5.5-öt eszik.

2013. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 14. 20:56
 9/10 misu16 válasza:
nekünk opel astra f 92es 1.6 os combi benzines van, 9 éve van nálunk minden rendben rajta a fogyasztása is nagyon jó 6 liter ha nem nyomjuk neki, szerintem motorikusan is nagyon jó meg minden, csak sajnos ma már a töbsége le van lakva de a mienk kivételes, sőt a miénk németországból let behozva és az f astrák töbsége ugytudom szürke műszerfalu a miénk pedig kék.
2013. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
gyere el Szombathelyre és nézd meg hogy mennyit eszik ha nem hiszed el! :)nem fogok vitázni én tudom hogy mennyit fogyaszt és csak egy kijelentést tettem:)
2013. márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!