Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorsításnál kopogást hallok,...

Gyorsításnál kopogást hallok, vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tapasztaltam egy problémát az autómon, sok szervízben rákérdeztem, és szép pénzeket fizetve az átvizsgálásokra, sem tudtak érdemben válaszolni. MIkor az autóval intenzíven gyorsítok, pl elindulás után, valahonnan egy kopogó hangot hallok, nem egy határozott hang, hanem sokszor egymás után. Sűrű hangok egymás után. Ezt nem tapasztalni máskor, csak akkor, ha intenzíven elkezdek gyorsítani. Itt is inkább csak 1-3 sebességi fokozatokban, és kb 1800-2600 fordulattartomány között. De csak akkor, ha odalépek a gáznak, meneteles gyorsítás alkalmával semmi hang ebben a tartományban sem! Átnézték sok helyen a kocsit, semmi hasznosat nem mondtak, csak hogy várjunk. Én azonban szeretnék elindulni valamerre, mielött akkora kárt várunk össze, hogy . Gyanítom: lengéscsillapító gumirésze (gumibak) tengely csapágy gömbfejek stabilizátor szilentek váltórudazat kopott persely motortartó bakok váltótartó bakok
2013. márc. 11. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, kicsit összedobálta.


ezeket gyanítom:

lengéscsillapító gumirésze (gumibak)

tengely csapágy

gömbfejek

stabilizátor szilentek

váltórudazat kopott persely

motortartó bakok

váltótartó bakok

2013. márc. 11. 12:14
 2/10 audiofly ***** válasza:

A barátnőm Suzukijába is szól, 2006-os 1.3-as.

1-es sebességbe nagyobb gyorsításnál csendesebb, gyors kopogások. Szerintem a váltótól jön.. de figyelem én is a kérdést mert kíváncsi vagyok.

2013. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
de az is lehet,hogy a féltengely kezdi megadni magát,ha kitekered a kormányt teljesen és ugy probálsz megfordulni mindkét irányba,és hallasz kattogást akkor féltengelycsukló
2013. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
nálam is ilyen van 1-2-3ban furcsa morgós,kopógós hang. felső motortartó bakokat kellene cserélni:)2002es laguna
2013. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ugyanilyen problémám van. Seat Toledo 1.9 TDi. Erőteljesebb gyorsitáskor (1100-1500 fordulat között)tompa kopogó hang jön ki a motortérből, de nem a motorból. Finom gyorsitáskor semmi jele. Ha valakinek van valami ötlete mi okozza, vagy mit érdemes lenne megnézni, kérem irja meg. Előre is köszönöm. Üresben nincs semmi jele a kopogásnak, bármilyen fordulatszámon, csak 1,2 és néha 3as fokozatban hallani.
2017. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a probléma Škoda Fabia 1.9 TDi-nél.
2018. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szintén zenész.

Kerékcserekor megfigyeltem, hogy a kipufogó csonk flexicsöves része nagyon közel van egy alatta átmenő keresztvasnak és fényesre van csiszolódva azon a területen, ahol időnként összeérnek.

Amikor a motor nagy terhelés alatt van ~2000-es fordulatszámon, akkor a motort és váltót tartó gumibakok valamelyike engedi őket összeérni, pedig nem kéne...

Határozott koppanást hallatszik, ha 1-2-es fokozatban hirtelen kinyomom a kuplungpedált. Egyértelmű, hogy túlságosan sokat zötykölődik a motor és a váltó.

Nagyon kis gyorsuláskor semmilyen hang nem hallatszik.

Szerelő szerint a gumibakok rendben voltak... de valamiért ezt kétlem.

2019. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Látom elég régi a kérdés, de sikerült kideríteni, hogy mi a probléma?

Mert nekem is most jelentkezett egy ilyen 1.3-as corsa d-nél. Egy szerelő már ránézett, de szerinte valami a műszerfalban zöröghet, de nekem ezzel kapcsolatban erős kételyeim vannak, tekintve, hogy köze van a gyorsuláshoz... szóval nem tudok nyugodtan furikázni vele, hiába mondta, hogy semmi komoly.

2019. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Doma233 válasza:

Kopogó hang,váltó...ha benyomod a kuplungot plusz üresben gurulsz nem hallod ez fix.

Ha kanyarodás közben hallod féltékeny.

2022. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doma233 válasza:
Féltengely* végén elirta a telefon
2022. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!