Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdésem a következő,80 cc...

Kérdésem a következő,80 cc motorot szeretnék 50 cc ként használni, hogy oldható ez emg büntetések stb nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 80 cc-s motorom, örököltem, Sajnos csak B kategóriás jogsim van, amivel 50 cc vezethetek, Motor keresgélés során rengeteg, sőt nagyobb % feltünt hogy 80 cc s motort 50 cc ként használnak, hirdetnek rendszám midnen nélkül, Felkeltette figyelmemet. Hogy oldható ez meg 80 cc-s motort 50 cc ként használni büntetések nélkül? Vagy nem éri emg kockáztatni? nagy a lebukási esély?
2013. márc. 17. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan sehogy...

Max. 50cm3, ami még segédmotorként vezethető, teljesítmény itt már közömbös.

Ha gyárilag 80cm3-nek van írva, még 50-es hengert rárakva sem engedélyezik.

2013. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi gond. Használod és kész!!! Főleg 80-ast.Még a 125-150-est is igy használják. Ha kéri a rend őre a forgalmit akkor nincs ,amit egyébként is feltételezek ,hogy nincs, mert MO-n 95% segédmotornak nincs forgalmija!! És még hivatalos mérések alapján sem biztos ,hogy lebuknál,mert ha kopottabb a henger ,akkor lehet hogy már csak az 50-es szintjén van .
2013. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszeruen ugy irjatok az adasveteli szerzodest,hogy 50ccm szerepel benne - soha ,senki nem fogja szamonkerni - legalabbis amig be nem vezetik a kotelezo segedmotor-regisztraciot,amirol mar 15 eve papolnak (es meg 10 biztosan van hatra belole)
2013. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

úgy tudod használni a 80ccm-os motorodat 50-esként mint az 51ccm-os simsont!

az 51ccm-os simsont tudod használni segémotorként, vagy le is műszakiztathatod, annyi hogy 50-es papírral egyedül mehetsz vele, és nincs rajta rendszám és évente csak 4-5 ezret fizetsz érte, vagy leműszakiztathatod, amihez más jogsi kell, és akkor fizetheted a műszaki díjat, fizetheted a biztosításokat, meg mindent súlyadót meg mindent, és akkor használhatod kettő személyesként!


a 80ccm-os motorodat minden különleges papír nélkül használhatod 50-esként, és kész!

csak kötsz rá egy biztosítást, 50-es papírok szerint! és kész!


ennyi erővel akkor már a 80-90ccm-os "tuningolt" simsonokat sem lehetne használni segédmotoros jogsival!

mégis használják a 150ccm-os simsont is segédmotoros jogsival!

mert láttam már videón 150ccm-os simsont!

szóval használhatod a motort!

2013. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Használni használhatod, de ha egyszer lebuksz, az elég sokba fog kerülni...

De még ha nem is buksz le az én véleményem az, hogy inkább ülök nyugodt szívvel szabályosan egy kisebb motoron, mint azon parázzak folyton, hogy "jaj csak észre ne vegye valaki, hogy nem 50-es"

Add el és vegyél az árából egy 50-est, vagy cseréld el akár egy az egyben is egy 50-esre. Nem jobb idegeskedés nélkül motorozni?:)

2013. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, Jobb Úgy motorozni hogy nyugodt az ember, nem büntethetik meg stb. én is szivesen Tenném. Sajnos eladni elcserélni nem szeretném, amit kap az ember örököl attol nem illik megválni ha még használatlan, porosodik valahol.

Tudom nagyon jol hogy nem szabályos 80 ccm motort segédmotorként használni. Viszont értelmetlen dolognak tartom lepapiroztatni rendszámot rakatni vizsgáztatni stb egy 80 cc-s motort. Ezért is tettem fel a kérdést hogy hogy használható a motor segédmotorként. Még egy kérdésem lenne, Hogy nem tudom mennyire vizsgálják ezt , vagy ellenörzik, gondolom a lebukást elősegiti hogy nagysebességel kapnak rajta , amit ugyebár egy 50 cc s motor már nem képes kicsikarni magábol. De nem tudom hogy müködnek ezek a dolgok. megálit az ut szélén és csak ugy beléd köt stb... ha ez tényleg igy van hogy nem kell hozzá rajta kapniuk hogy 100 al mész egy 50 cc snek beálitott motoron, akkor valóban hagyom a dolgot. Yamaha Rd 50 es motor rol lenne szó, aminek a nevébe is benne van hogy 50 cc. De állitólag 80 cc akitöl kaptam,és ő nem (vezetne meg) Gondolom pl: egy suzuki rg 80 gamma tipusu motornak ugyebár már benne van a nevébe hogy 80 as, azzal csak könnyebb lebukni, ezt a példát csak azért irtam hogy Gondolom a Motor tipusától is függ..

2013. márc. 22. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt itt egy történet, hogy sima közúti rutinellenőrzés során a srácnak ott helyben le kellett szállnia a motorról, és szállították el vizsgálatra, mert a rendőrnek gyanús volt. Lehetett sétálni hazafelé, mondjuk a srác teljesen szabályosan közlekedett ezért nem volt félnivalója, de elég kellemetlen lehetett, az tuti.

Az a baj, hogy ha kiderül nem 50es a motor, akkor rád verik a szállítás, tárolás és vizsgálat díját is, nem beszélve a pénzbírságról, a biztosítási csalás miatt ellened indított büntetőeljárásról és az esetleges jogosítvány bevonásról.

Amit az öröklésről mondasz, az egyfelől kedves tőled. Másfelől viszont a tulaj sem azért hagyta szerintem rád, hogy nézegesd a garázsban. Jót akart tenni veled, ezért kaptad tőle. Ha tehát eladod és így hasznosítod a jóságát, akkor szerintem a lelkiismeretednek sem lesz gondja ezzel:)

2013. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kérdező!

akkor az 50ccm-os motor! csak fel van tuningolva 80ccm-re

tehát ugyanaz mint a simson, simsont is feltuningolják 80ccm-re a tiéden is csak nagyobb henger van és kész!

és nem kell vele 100-al menni hanem csak 50-el vagy szabályosan 40-el!

2013. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!