Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a kocsi?...

Miért nem indul a kocsi? (Leírás, kép)

Figyelt kérdés

Szia!


A probléma a következő: 1998-as Renault Scnénic Mégane (benzines) kocsiról van szó. Csütörtök - péntek környékén volt utoljára megjáratva. Tegnap próbáltam elindítani, de nem sikerült. :(

Mikor indítanám a kocsit ad egy 'nyekergő' hangot utána nem történik semmi. Műszerfal így nézki:

[link]

Gondolom az akkumulátoros és a motorolajos jelzés nem villogna, ha menne a motor. De baloldalt mit jelent az a jelzés? (Középen az a piros kör amikor be ülők nem világít csak azután kezd villogni miután megpróbáltam elindítani. Az elvileg valami lopásgátló cucc, de nem értem miért villog, ha megpróbálom elindítani. Köze van ennek ahhoz, hogy nem indul?) Kocsiba nem tettünk fagyállót mivel nem az enyém, és a motorháztetőt nem lehet kinyitni, más kocsijába én meg nem akarok barkácsolni még a végén elrontom. Amúgy egy autókhoz értő ismerőst megkértünk még december elején, hogy próbálja meg ő valahogy felnyitni, hogy tegyünk bele fagyállót, de kb kiröhögött és azt mondta ilyenkor már felesleges. De amúgy se hiszem, hogy ez lenne a gond, mert egész télen kibírta így, miért pont most... Minden héten minimum 1, de általában 2x megvolt járatva a kocsi. Válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 18. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:

nézd az elvileg a jelzés azt jellenti a motor felforosodot állj meg s.o.s jellzés...viz szintet jelzi a grafika.

ha van lopásgátlo akkor igen az blokolja amotort inditáskor ,a középső kör benne egy ! jell az kézifék..jelle !

ha fent vilog a led jelzés lehetséges lopásgátlo visszajelző inditoja.vagy elalszik-vagy gyorsvilogásba kezd és akor fordithatod kulcsot el.

2013. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amikor beülök / be rakom a kulcsot akkor nem villog a lopásgátló. Csak akkor kezd el villogni, ha már megpróbáltam elindítani a motort. Szóval próbálkozás után úgy néz ki a műszerfal ahogy a képen látható. Biztos, hogy azt jelenti, hogy felforrósodott, csak mert tök hidegbe úgy, hogy el se indul a motor nem hiszem, hogy ez a gond. :(
2013. márc. 18. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:
nem tud felforródodni ha áll a motor, de azt érzékeli hogy nincs benne hűtőfolyadék! miért nem lehet kinyitni a motorháztetőt? nincs olyan hogy nem lehet! töltsd fel langyos fagyállós vízzel, és akkor próbáld indítani, ha nem indul, meg a lopásgátlós cucc miatt akkor hívd fel a gazdáját!! vagy még esetleg a fagyálló feltöltés előtt hívd fel a gazdáját, hogy ez történt vele, és mit kell tenni, lehet hogy 15mp alatt megmondja hogy mit kel vele csinálni, te meg most meg idegeskedhetsz rajta, inkább hívd fel a gazdáját!
2013. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!