Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg túl sok pénz ez 1...

Tényleg túl sok pénz ez 1 autóért?

Figyelt kérdés

A helyzet h 1. kocsim lesz.A szűk családi körben is csak nekem van érvényes jogsim.Kinéztem 1 elég jó 2008-as évjáratú kocsit.De 4890€-ba kerül(dízeles).Sokan azt mondják h nem kéne 1. autónak ennyi pénzt rákölteni.

Én viszont úgy vagyok vele h nem nagyon szeretnék öreget venni.Mert azokkal általában csak a baj van.(mellesleg nem is olyan fú de milyen olcsók-mégis csak 1 autóról beszélünk)Nah meg nem szeretnék 1 fillért sem költeni vmi "szemétre",amit havonta kell szervizelni.Viszont azt is érzem h abban is van igazság amit mondnak nekem és így eléggé lehangoltak és elbizonytalanítottak.A másik fele a brigádnak pedig még a dízelt is ellenzi.Mert h gyorsan behordódik a filter és gyakran kell cserélni.Nem kezdőknek való....

Mi legyen?Vegyek ne vegyek ilyen "drága dízeles" kocsit?(mellesleg dízelesen is tanultam vezetni)félek a benzinestől,mert ott másképp kell indulni megállni.Persze minden csak szokás dolga.De úgy érzem h így újra kéne tanulnom vezetni.


2013. márc. 18. 22:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jó ár egy dízelért, főleg hogy ilyen fiatal


én ezért a pénzért képes voltam venni egy 10 éves benzines autót, igaz az kicsit másról szól :D

2013. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Vizéli László ***** válasza:
Szerintem azt vedd szempontul választásnál, ha kezdőként veszel 1 autót, majd igazából azon fogsz megtanulni rendesen közlekedni. Gyakorlat teszi a mestert, de mi van akkor ha véletlen össze töröd rutin hiányában? Drága mulatság a törött autó javítása.
2013. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Vizéli László ***** válasza:
Dieselért amúgy reális ár.
2013. márc. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Szerintem is jó ár.Ez ilyen best buy kocsi.51k km, 6 légzsák.Elektromos ablakok.1 csomó cucc miért megéri megvenni.És 1 orvos árulja akiben azért meg is bízok.

Ettől félek én is mellesleg,h koccanok,v parkolásnál nekitolatok vminek v meghúzom az oldalát.Azért gondolom h annyira megy a vezetés h szemből ne ütközzek(kopp kopp kopp)

A másik amitől félek meg az h ellopják a panelház elől...

2013. márc. 18. 22:51
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Mi az autó típusa? Mert attól hogy még fiatal autó még lehetséges, hogy rossz konstrukció!
2013. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mi ez a mánia a rosz konstrukció iránt fiatal autó hogy lehet rosz konstrukció nem trabiról meg ladárol vagy 100 skodáról van szó sőt a maguk idejében jó konstrukciók voltak azok is

A kérdésre válaszólva nem sok érte akármilyen márka is legyen egy 5 éves kocsiért nem pénz

2013. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Egy ember mindig a pénztárcájához mérten szokott autót vásárolni. Ha nekem van 3miskám,akkor nem veszek 2.5milláért kocsit rajta,mert van csomo más dolog amire költenem kell.Viszont ha van tiz miskám,akkor már nyilván töbet engednék meg magamnak.Szoval,vedd meg ha van rá pénzed! Milyen tipusról van szó?
2013. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Szándékosan nem írtam a márkát h ne legyen senki elfogult ezzel kapcsolatban.És ne térjünk el 1 másik irányba.(de nem francia)
2013. márc. 18. 23:24
 9/25 anonim ***** válasza:
Mivel euróban írtad az árát ez azt jelenti hogy külföldről hozni akarod! Nos a kilométer már furcsa! De ha mégis igaz akkor nem lehet egy nagy márka! De ha mégis nagy márka akkor ha Németországból hozod akkor az vagy török autókereskedőtől vagy albántól lehet! És ők olyanok mint a Magyar kereskedők, szinte kötelességüknek érzik a km óra visszaállítás. Ismerem ezeket a trükköket mert már nem egy autót hoztam be!
2013. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A hetes jól szólt. Ha nem erődön felül veszed, akkor miért ne? Teljesen megértem, hogy inkább ifjabbat akarsz. Még csak nem is vadiújat, nem értem, másoknak ez miért fáj. Igen, lehet, hogy összetöröd, de a rutin sem garancia s ha van eszed, óvatosan vezetsz kezdőként. Az nem teljesen mindegy, hogy hol, az igaz.

(Én egy pöpec állapotú motort vettem alig használtan, rajta tanultam, oda is vertem tizensokszor, de nem bántam meg egy percre sem :D)

A dízelhez nem értek, de ha azon tanultál, azt szereted, akkor mi a kérdés? S ahogy írták, majd megtanulod. Az embereket megosztja a dízel, ki ezt mondja, ki azt, de ez a TE autód lesz. Ja, a kezdő autó/motor témában is vannak különböző vélemények és azok szép cáfolata egyedi eseteknél...

Nekem a leírásod alapján átgondolt döntésnek tűnik a Tied, persze nem tudok sok konkrétumot (és nem is értek a témához olyan sokat).

2013. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!