Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg túl sok pénz ez 1...

Tényleg túl sok pénz ez 1 autóért?

Figyelt kérdés

A helyzet h 1. kocsim lesz.A szűk családi körben is csak nekem van érvényes jogsim.Kinéztem 1 elég jó 2008-as évjáratú kocsit.De 4890€-ba kerül(dízeles).Sokan azt mondják h nem kéne 1. autónak ennyi pénzt rákölteni.

Én viszont úgy vagyok vele h nem nagyon szeretnék öreget venni.Mert azokkal általában csak a baj van.(mellesleg nem is olyan fú de milyen olcsók-mégis csak 1 autóról beszélünk)Nah meg nem szeretnék 1 fillért sem költeni vmi "szemétre",amit havonta kell szervizelni.Viszont azt is érzem h abban is van igazság amit mondnak nekem és így eléggé lehangoltak és elbizonytalanítottak.A másik fele a brigádnak pedig még a dízelt is ellenzi.Mert h gyorsan behordódik a filter és gyakran kell cserélni.Nem kezdőknek való....

Mi legyen?Vegyek ne vegyek ilyen "drága dízeles" kocsit?(mellesleg dízelesen is tanultam vezetni)félek a benzinestől,mert ott másképp kell indulni megállni.Persze minden csak szokás dolga.De úgy érzem h így újra kéne tanulnom vezetni.


2013. márc. 18. 22:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

A pasas akitől venném,azt állítja h németeknél vette újonnan,és garanciát vállal a kilométerekre.(h ezt a garanciavállalást h gondolta azt nem tudom)nem Mo-n lakom,ezért írtam €-ban az árat.

Mondjuk nálam olyan emberek is beleszólnak a dolgokba akik szintén nem értenek az autókhoz,csak ők is valakitől hallották.

2013. márc. 18. 23:52
 12/25 anonim válasza:

Én is kb. ennyiért(1,55MFt) vettem első autót. Egy Opel Astra H-t. Én is ilyenen tanultam, csak dízelesen(1.3 CDTI). Viszont mindenki le akart beszélni a kis dízelről, amiből sokáig nem akartam engedni, de utána jártam és jogosak voltak az aggodalmak. 1.6-os benzines lett végül a választásom, és ez volt a tuti vétel. Sokkal jobb a motor karakterisztikája, könnyű vele az indulás(az 1.3-as dízel "fulladékony"), élvezetes a vezetés, a gyorsítás(a kis dízel padlóval is gyatrán gyorsult), szuper a hangja és nem büdös mint a dízel. Télen sem volt vele semmi gond, pöccre indult mindig, és amióta megvan, hibátlanul működik.

Kár, hogy nem írtál pontos típust. Így neked kell utánajárnod a típushibáknak! Ja, az 1.3 CDTI turbója is szeret meghalni, ami újonnan a kocsi árának 22,5%-a, azaz majdnem a negyede!

2013. márc. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az a jó autó, ami az igényeidnek megfelel, és megengedheted magadnak. Ha neked ez felel meg, akkor nincs gond. De sok esetben tapasztalom, hogy az olcsó autóknál valami meglepi van utólag. Az, hogy orvos, az mindenképpen jó pont, de sajnos nem garancia. Én a helyedben vinnék magammal valakit, aki otthon van a témában, és alaposan átnézi a helyszínen, vagy ott van veled, amikor megnézetitek. Ne haver legyen, aki "profi", hanem autószerelő, vagy még jobb, ha kereskedő (elképesztő, miket látnak meg!). Ha szükség, fizetnék neki. Inkább bukjál 10-20 ezret, mint utólag százakat.


Én nyáron vettem a sajátomat, ugyanígy paráztam, mint Te, és tiszta ideg voltam, amíg egy profi kereskedő ismerősöm át nem nézte minden szögletét, és rá nem bólintott, hogy jó vásárt kötök. Vérbeli kereskedő lévén rámutatott a picit kopott féktárcsákra, és azt mondta, ha férfi vagyok, lealkudok még 50 €-t. :)) Azután felemeltettük a legjobb szerelővel, akit ismerek, és teljesen megnyugodtam.

2013. márc. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Az eladó azt mondta h ma is megy vki megnézni a kocsit.Tehát most benne van a pakliban h elviszik az orrom elől(én csak csütörtökön érek rá).

Tehát az erősebb benzinesek nem fulladnak le olyan gyorsan ha esetleg gyorsabban engedném a kuplungot?(vki írta h a benzines kocsija nem "fulladékony")

A benzinesekkel is az van h 1.2-kel vannak elárasztva az oldalak.eddig nem nagyon találtam jó árban lévő legalább 1.6-os motorral rendelkező jól felszerelt kocsit.Viszont nnyi pénzért 1 csomó 5 éves kocsit látok 1.2-es motorral.Azok közül is nehéz kiválasztani 1 gyöngyszemet.

De azért még reménykedek h nem viszik el ezt a dízeleset.Mert tényleg nagyon tetszik.

2013. márc. 19. 08:42
 15/25 Vizéli László ***** válasza:
13-as hozzászólóval abszolút egyetértek. Mindenféleképpen olyas valakivel menj megnézni aki szakmabeli. Tapasztalat. Első autómat megnéztem de tetszik megvettem. Tetszett, szerettem mégis csak első autó volt, de 5 évig csak költöttem rá mert hol ez volt a baja hol az. Nyár elején cseréltem le egy 1.5-ös 2008-as dieselre. A vásárlásnál vittem a maszek szerelőnket. Csak olajat és szűrőket kellett még benne cserélni. Benzinesből a kis teljesítményű autókat tényleg egyszerűbb lefullasztani, bár meg lehet szokni mert nekem is 1.3-as volt. Viszont a dieselbe a kicsiket is nehézkes bedögleszteni. Ahhoz szerintem nagyon bénának kell lenned hogy azt lefullaszd :)
2013. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

vedd meg, ennyi penz nem sok egy olyan autoert,

es aki 10 milliokat kolt uj autora, es az is osszetorheti, erdekes ez a mai tarsadalom felfogas, kar ujabb autot venni mert osszetorheted, bar melyik autot osszelehet, vagy a te vagy mas hibajabol

en polot vettem 6.000 euroert es nem bantam meg, es nekem is szinten tanulo auto

2013. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha nem tudsz elindulni egy benzines autóval akkor add vissza a jogosítványodat. Értem én, hogy parázol, de kb. 20 perc megszokni.


Az "orvos tulajtól" meg már itthon is lejárt lemez. Gondolod havi 800 km-t járt az autóval a doktor úr? Az azt jelentené, hogyha SOHA NEM MENT se kirándulni, se vidékre, se nyaralni akkor kb. 10 km-re jár dolgozni.

2013. márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ne haraudj előző de havi 800km az reális. Az napi 30km.
2013. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

ma 09:38

1 szóval se mondtam h nem tudok vele elindulni.Csak már fél éve nem vezettem semmilyen autót(a jogsi megszerzése után),persze h tartok tőle.És amint már mondtam én vagyok az egyetlen aki vezetheti,tehát nem nagyon bénázhatok.Nah meg ugye felelősség.Az unokatesóm azt csinálja,h nem megy a parkolás kipattan a kocsiból és csinálja aki akarja.Nah én ezt nem csinálhatom.De itt már eltértünk a kérdéstől,mert ezek a dolgok mind azon múlnak h meddig tart vkinek megszokni 1 új dolgot.Ez nem is téma.Gondolom h menni fog a vezetés még most is.Legfeljebb 1 elhagyatott utcán majd gyakorlok 1 órát,és szintbe hozom magam.

Az orvosnak nem ez az egyetlen kocsija.Ez a feleségéé.Neki is lett véve.Az orvos nem ezzel jár.

2013. márc. 19. 12:55
 20/25 anonim ***** válasza:
Egész nyugodtan vedd meg. Aki olcsó autóra akar rábeszélni az egy irigy köcsög. Nem szabadna elfelejteni, hogy ennyiért egy korszerű biztonságos autót kapsz. Menjenek a francba a 15 éves törésteszten alig átesett szarjaikkal!
2013. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!