Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg túl sok pénz ez 1...

Tényleg túl sok pénz ez 1 autóért?

Figyelt kérdés

A helyzet h 1. kocsim lesz.A szűk családi körben is csak nekem van érvényes jogsim.Kinéztem 1 elég jó 2008-as évjáratú kocsit.De 4890€-ba kerül(dízeles).Sokan azt mondják h nem kéne 1. autónak ennyi pénzt rákölteni.

Én viszont úgy vagyok vele h nem nagyon szeretnék öreget venni.Mert azokkal általában csak a baj van.(mellesleg nem is olyan fú de milyen olcsók-mégis csak 1 autóról beszélünk)Nah meg nem szeretnék 1 fillért sem költeni vmi "szemétre",amit havonta kell szervizelni.Viszont azt is érzem h abban is van igazság amit mondnak nekem és így eléggé lehangoltak és elbizonytalanítottak.A másik fele a brigádnak pedig még a dízelt is ellenzi.Mert h gyorsan behordódik a filter és gyakran kell cserélni.Nem kezdőknek való....

Mi legyen?Vegyek ne vegyek ilyen "drága dízeles" kocsit?(mellesleg dízelesen is tanultam vezetni)félek a benzinestől,mert ott másképp kell indulni megállni.Persze minden csak szokás dolga.De úgy érzem h így újra kéne tanulnom vezetni.


2013. márc. 18. 22:37
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Na, lecsúsztam a válaszról, mert elfoglalt voltam, és nem tudtam gyakorizni.:) Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy nem ez volt az egyetlen autó a családban. Amúgy meg én sem verek sok km-t az autókba, kisvárosban élek, ahol nincsenek távolságok, és ki se látszom a melóból, tehát az autó ilyenkor szunnyad. Kirándulásokat sem engedhettünk meg magunknak az elmúlt években (épp az autóvásár miatt), így havi kb. 1000 km-t járok. Ha anyósomék nem 30 km-re laknának, ahová időnként ellátogatunk, még ennyi sem jönne ki. Szóval a kevés futás nem mindig hazugság, de persze azért meg kell győződni róla (kereskedők tudják, hogyan).


A benzines kontra diesel dologtól ne parázz. Lehet, hogy rendre lefullasztod, de ennyi baj legyen. Én, amikor friss könyvemmel vezetni kezdtem, pár napot rászántam, hogy az autóval visszajártam azokra a helyekre, ahol az oktatómmal gyakoroltuk a figurákat, többször végigcsináltam ugyanazokat, parkoltam, tolattam, fordultam előre-hátra, tettem-vettem az autót, rövid idő alatt teljesen természetessé vált számomra a használata. Annak ellenére, hogy még nagyon gyakorlatlan voltam, más autóval továbbra is szerencsétlenkedtem, de a sajátommal ment minden, mint a karikacsapás. Összenőssz vele, majd meglátod. Csak ne parázz, hanem élvezd ki a pillanatot, hogy a saját autóddal jársz!:) Ha a parkolás nagyon nem megy, akkor kérd meg egy utasodat, hogy szálljon ki, és kívülről vezényeljen, hogy meddig mehetsz, amíg meg nem szokod a határait. Vagy felhívhatod a volt oktatódat is, hogy segítsen néhány óra erejéig hozzászoknod az új járműhöz. Ez mifelénk fele annyiba kerül, mint a tanulóautóval. Ciki? Miért volna az? És különben sem kell megtudnia senkinek. Ha meglátnak valahol, max. észrevetted gyalogolni az öreget, és elhoztad, hogy ne gyalogoljon már, és bemutasd neki az új gépezetet.:)


Még annyi jutott eszembe, hogy amikor az enyémet a kereskedő nézte át, az első, amit igyekezett megállapítani, hogy nő vagy férfi vezette. Nem előítélet miatt, hanem általánosságban különbözik a két vezetési stílus, más jellegűen "használják le" az autót. Ha nő járt vele, és pláne keveset, akkor esélyesek a járdaszegély-koccolások, kevesebbet szlalomoznak az úthibák között, a kisebb gödröket gond nélkül telibeverik. Ha ügyetlen exsofőrrel van dolgod, esélyes, hogy a sarkaknál apró horzsolásokat találsz (parkolási bakik), esetleg néhány helyen a bevásárlókocsit is nekitolhatta (nálam kettő helyen is). A kuplungra is járhattak rossz napok, de az tőled is fog kapni az elején férfiasan. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy akkor most ez nem lesz jó, hanem azt, hogy amikor a saját első szervizedet végezteted, amit ajánlatos közvetlenül a vásár után (olaj, szűrők, fékek, esetleg vezérmű), akkor különös gonddal nézzétek át a futóművet, diók, kormányösszekötők, ilyesmik. Sok szerelőnél tapasztaltam, hogy nem végez elég alapos munkát, és megtörténhet, hogy átsíklik dolgok felett, kivéve, ha külön felhívod erre a figyelmét.


Bocsi, ontom itt a szót magamból, de felidéztem a saját emlékeimet, és kissé átszellemültem. Nagy dolog történik most Veled, az első autód olyan lesz, mint az első szerelem, mindig mosolyogva fogsz emlékezni rá.:) Én az első autómat 34 éves felnőtt férfi létemre rendre megkönnyeztem, amikor eladásra készítettem fel, és apró hibáin szöszmötölgettem sokáig, hogy még szebb legyen (öreg Ő már..). Szerencsére nem sikerült eladni, így a napokban született meg a döntés, hogy családban marad, és apró felvarrások után nemes feladatot kap: amatőr versenyeken lesz büszke társam, és ezáltal a legnemesebb autó státuszába lép a családban! :)


Kész, nagyon elszabadultak a gondolataim, ezért itt és most leállok! A lényeg, hogy ne parázz és élvezd az autózást!


Szívből gratulálok, és sok eseménytelen kilométert kívánok! :)

Mancs

2013. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Kedves Mancs!

Köszönöm a biztató szavakat/mondatokat.Nem gond az h hosszabbra sikeredett a komment, jó volt olvasni.:)

A vezetésre igyekszem majd nem rágörcsölni.Bár mikor tanultam is az idegeskedés mindig csak addig tartott, míg el nem kezdtem vezetni.Mikor beszálltam az autóba mindig vmi haláli nyugalom fogott el.

Sajna nekem se lesz túl sok időm autózni,mivel az egyetem ahová járok 70 km-re van a szülővárosomtól.(ezért nem otthon lakom,csak csütörtök este járok haza)Viszont egész hétvégén vezetnék,amennyit csak lehet.Nagyon szerettem vezetni.Bár néha kaptam hideget/meleget az oktatótól,de én így is élveztem.És hát a vizsgán minden flottul ment,talán akkor vezettem legjobban a 11 vezetési órám közül.

viszont már nagyon elérkezettnek érzem az időt az autóvételre.Korlátozottak is vagyunk kicsit így a szűk családdal,mivel mindig vkire(pl. busz, vonat...)várni kell,v valakitől függünk (az előbb említett közlekedési eszközök)v vmelyik rokontól, aki haza szállít minket(pl. látogatókból stb).

Az autóvétel előtt mindenképpen szeretném átnézetni az autót 1 szakemberrel.Nem szeretném ha meglepetés érne.

Az autóversenyzéshez sok szerencsét,és sok sikert kívánok.

Neked is sok eseménymentes kilométert kívánok! :)

További szép napot.

2013. márc. 20. 17:07
 23/25 anonim ***** válasza:

Én azt mondom vedd meg.

DE ne kapkodd el az autóvételt.

2013. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Hát a kocsiról lecsúsztam,tehát már nem aktuális.Most keresek tovább.Nem hiszem h elsietném.Már túl régóta nézem a hirdetéseket, és az ilyen kocsi ritka számba megy mint amilyen ez lett volna.Ilyen árral csak azok az emberek "szórakoznak", akiknek nem számít a pénz.Mert nem az eladott autó árán akarnak kocsit venni.Így sokkal reálisabb árat kérnek a kocsiért.

Most bőszül keresgélek a benzinesek közt is.Több kevesebb sikerrel.

2013. márc. 22. 23:17
 25/25 anonim ***** válasza:
Észre vettem, hogy többen olyanok válaszoltak akiknek még soha nem volt dizel autójuk! Szóval tévhit, hogy a benzinessel könnyebb elindulni mint a dízellel. A benzinesnél játszani kell a kuplungal és a gázzal ellentétben a dizelnél (ha a vezető nem nagyon tapasztalt) elegendő csak finoman elengedni a kuplungot és az autó elindul lefulladás nélkül!
2013. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!