Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közlekedhetek-e első rendszámt...

Jani0126 kérdése:

Közlekedhetek-e első rendszámtábla nélkül?

Figyelt kérdés
sziasztok, elhagytam az első rendszámtáblámat, okmányirodában megcsinálnák 12500-ért, de szeretnék várni, két hetet, hátha megtalálja és leadja valaki, addig használnom kell az autót. Bejelentettem a rendőrségen, mondták, hogy hivatalosan nem lehet használni, ezek szerint nem hivatalosan eltekintenek a büntetéstől? Előre is köszi a segítséget!

2013. márc. 21. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

nem használhatod. nem hivatalosan sem. ha megbüntetnek, ne hivatkozz semmire, mert nincs mire.


méghogy eltekintenek a büntitől...na ezen jót röhögnek majd az őrszobán.


úgyhogy várj.

2013. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%

megmondhatod a csendőrnek hogy te nem hivatalosan közlekedsz,szerintem meglepődne ezen.ettől függetlenül a büntetés borítékolható mivel hiányzik egy hatósági jelzés..

viszont találtam egy érdekes cikket,bár lehet hogy már idejétmúlt: [link]

2013. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem,keményen megbüntethetnek.
2013. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Kivágsz kartonpapirból egy akkora négyzetet mint a rendszámtáblád,filctollal ráirod a rendszámodat és felrakod a hejére vagy kirakod a szélvédőbe.Mivel hogy a hátsó rendszámtáblád megvan,az első elvesztését meg jelentetted és fojamatban van a pótlása valószinüleg eltekintenek a birságtól,bár a mai világban ez nem garantálható.Én ezt csináltam csak nekem lelopták.Engem nem büntettek meg de mégcsak megsem állitottak.
2013. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
A kartonpapíros megoldás jól hangzik, de ugyanúgy szabálysértés..mintha nem is lenne.
2013. márc. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rászálltak a rendszám hiányra,mert sokan így akarták elkerülni a gyorshajtást.
2013. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat.

Ugy döntöttem,hogy nem hasznalom az autót amig nem igènyeltem meg

a rendszámot.

Nem hiszem,hogy meg lesz a règi ezert nem vàrok sokat az igeènylèssel.

2013. márc. 23. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!