Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift első autónak?

Suzuki Swift első autónak?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Két hónapja töltöttem be a 17-et, és múlt héten sikeres forgalmi vizsgát tettem.


Elhatároztam, hogy beszerzem első autómat, melynek megvásárlását szüleim maximum 500 000 forinttal segítenék.

Mivel tankolnom zsebpénzből kéne, illetve drága alkatrészekre sem nagyon szeretnék költeni, illetve a félmillió forint sem egy túl nagy összeg, ezért úgy gondoltam, hogy ezen szempontokat figyelembe véve a legjobb megoldás egy körülbelül 15 éves, használt Suzuki Swift lenne, ötajtós változat.


Természetesen ha éppen randizni szeretnék menni, vagy elegánsabb helyre, akkor elvihetem anyukám, vagy apukám járművét, de kíváncsi vagyok, hogy arra a célra, amire nekem kell (iskolába, barátokhoz eljutás) megfelelne-e ez az autó, és igazolná-e azokat az előnyöket, amelyeket hozzá fűzök (városban viszonylag fürge mozgás, kis fogyasztás, olcsó fenntarthatóság)...


Előre is köszönöm a válaszokat!


(ui.: Igen, többször is volt már hasonló kérdés, de mint a leírásomban is látszik, én néhány sztereotípia igazságtartalmát is keresem.)


2013. márc. 27. 17:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
már10-12éveset is tudsz venni ennyiért. ezt az autót még otthon is tudod szerelni.(már amit kell...) én már 8 éve hajtok egy 1994es 1.0-t! jó fogyasztása van bármelyik motorral. 2 dolog amit nézz meg a "Szuzin"! a küszöbök ne legyenek szétrohadva és a motornak szép hangja legyen!
2013. márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Ne haragudj de 500-ből komolyabb autót is lehet venni és nem 15 évest.


[link]


[link]

2013. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
41%

Figyu, én azt mondom, hogy ne. Nekünk az van, de már számolom a napokat, hogy el legyen adva. Kényelmetlen, recseg, ropog, életveszélyes, vékony a kasztni, a hátsó ajtók nem nyílnak ki rendesen, olyan hangja van, mint a porszívónak, nem szívesen ülsz bele, 80 km/h felett halálfélelem. Mindehhez még a fogyasztását is sokallom.


Ráadásul 500.000 horribilis összeg érte. Ha tényleg használhatod a szüleid autóját, szerintem gyűjtsél hozzá még valamennyit és vegyél valami mást.


21/F

2013. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Na pontosan erről beszélek énis:)
2013. márc. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, használhatom, csak apukám minden nap elviszi az egyiket,anyukám meg azért nem minden nap engedné az övét elvinni, hiszen amíg iskolában vagyok, addig egész délelőtt (edzésnapokon késő délutánig)állna a suli előtt a kocsi, neki meg szüksége lehet rá.


Az alacsony fenntartás/fogyasztás fontos, azonban igazatok lehet, mindenképp körülnézek már márkák is között is, persze nem "kötelező" elkölteni az összes pénzt, amit erre a célra kaptam.


Köszönök minden eddigi választ!

2013. márc. 27. 18:18
 6/12 anonim válasza:
55%
Hidd el nekem, hogy 17 évesen szenvedni fogsz abban az autóban :)
2013. márc. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes nekem semmi gondom nem volt asuzukival annyira kényelmes és biztonságos mint akármeik kis autó de viszont megbízható strapabíró és az se szégyen ha randizni is azzal mégy más veled egykorúnak max valmi romhalmaza vagy ladája van azoktól meg kúltúráltabb jobb a suzuki a lányokat meg amúgy is hidegen hadja milyen autód van. Az autó arra kell hogy eljus A ból B-be és ha nem akarsz több ezer km menni egy huzamban 20-30 km távok ra bőven megfelel ,volt hogy én naponta jártam pestre az 1.0 swifttemmel 1 hónapon keresztűl csak a hátul ülőknek nem valami kényelmes hosszútávon na de egy kis autótól ne várjon az ember csodát.

Sok pozitívum is szól mellette alacsony fogyasztás alacsony biztosítás és teljesítmény adó díjak,kedvező árú alkatrészek sőt ha nem vagy lusta abontókból fillérekért vehetsz hozzá alkatrészeket.

Tehát a kérdésedre válaszólva igen tökéletes első kocsi :)

2013. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De ennyi pénzért kapol 10 év körüli szvifteket is nem 15 éveseket itt egy pár és nem is kerűl féllmillába így pénzed is marad

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyim lenne, én Opel Astra F-et vagy még inkább Nissan Almera- vennék. A keretbe belefér, ugyan annyira megbízhaó, csak megjelenésre azért van különbség és alig eszik többet.
2013. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 autó 1 családba... jól megy... ;) én inkább az ősökét kérném el. ráérsz majd egy pár év múlva is autót venni, addig se kell fizetni a különböző adókat...stb... elég ha tankolod :)
2013. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!