Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia vs Opel Astra...

Skoda Octavia vs Opel Astra G. Melyik legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy hamarosan szükségünk lesz még egy kocsira (feleségem új munkahely miatt). Ő hajtaná a jelenlegi kocsinkat (Opel Astra H 1.4), én pedig vennék magamnak egy nem túl drága (max 8-900 ezer forint), de még sokáig használható kocsit. Két ismerőseim (megbízhatóak - távoli rokonok) felkínálták megvételre (egymás tudta nélkül) a saját kocsijukat, mivel mindketten cserélni szeretnék egy újabbra. Az egyik egy Opel G Astra 1.4, a másik egy Skoda Octavia 1.6. Mindkettő benzines, mindkettő 2002-es és mindkettő hasonlóan felszerelt (szervokormány, ABS, 2 légzsák, klíma - Skodában digitális, metálfény, 170 ezer km mindkettőben). Az árak is közel megegyeznek. Mindkét kocsi az első tulajdonosnál van, vezetett szervizkönyv, egyik sem volt törve és mindkettő rendesen szervizelve. Melyiket érdemesebb megvenni (fogyasztás, alkatrész árak, megbízhatóság). Nem annyira fontos adat, de 31 éves vagyok és van két kicsi gyerekünk, így fontos lenne, hogy hátul kényelmesen elférjenek gyerekülések is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 4. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem mindegy, egy kategória.. próbáljátok ki mind a kettőt. de én a Skoda mellet döntenék a nagyobb motor miatt. egyébként használt dízelben (Astra 1.7, Octavia 1.9) nem gondolkodsz? mert akkor az octaviat venném
2013. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam dízelre is, de ennek a két kocsinak ismert a története (egyiket az én rokonom, a másikat a feleségem rokona kínálta fel). Nem lenne zsákbamacska, nyugodt szívvel meg merném venni mindkettők. Néhány hónapja már nézegetem a használt autókat, de a rossz tapasztalataim miatt kezd elmenni tőle a kedvem. Persze vannak jó kocsik is, de azok bőven az általam erre a témára szánható összeghatár felett. Én is a Skodán gondolkozom, de ezzel a márkával kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, így kicsit visszakozok is.
2013. ápr. 4. 22:21
 3/17 anonim ***** válasza:
már egy jó pár éve VW konszern szóval vedd meg nyugodtan egy átvizsgálás és próbakör után.
2013. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Skodát mondom én is. Hiába nincs tapasztalatod az octavia nagyon jó vas. nekünk fabia van de még gyári mindene szinte (2002. 04)130 E km ! ÜDV
2013. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat! Természetesen kipróbálom és megnézetem mindkettőt!
2013. ápr. 4. 22:44
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem az octavia kényelmesebb.Elől is és hátul is.Ismerem mind két autót. Van/volt a családban.

Az 1.6 motor nem fog sokkal többet enni, mint az opel 1.4-es motorja.Ne várj tőle csodát, ellenben egy megbízható motor.

Octavia I egy jó konstrukció. Utólagos extrákat jó áron pakolnak bele. pl: [link]

2013. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Ismerem mind két autót."

Ismerem mindkét autót. Jó, hogy nem úgy írtad, ismerem, mint két autót.

2013. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
skoda
2013. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

nekünk Opel Astra G 1.2es kombi van, 2001es évjárat, és csuda egy autó


szervizköltség kb 0, aksi 8 év után lehelte ki a lelkét, féktárcsát kellett csak kb cserélni, talán egyszer volt a 11 év alatt költségesebb javítás. Emellett 1-2 kisebb javítás 1-2 évente (tömítés, és más kopó dolgok), pedig napi szinten használatban van.


A mienk csak 1.2es, de azi alig eszik többet 6 liternél, nagyon max 7et, úgy hogy Pesten van használva, szóval én tudom ajánlani :)


nem is engedem faternak, hogy eladja :DD

2013. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is! Úgy érzem nehéz döntés lesz. Amúgy az Opellal, mint márkával én is meg vagyok elégedve. Most múlott 7 éves a H Astránk, belehajtottunk kb. 130 ezer km-t, de a kötelezőkön kívül nem kellett rá költenem.
2013. ápr. 5. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!