Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap Egerben parkoltunk a...

Tegnap Egerben parkoltunk a Barkóczy utcán található K&H parkoló előtt, a tábla szerint 1 órát lehet itt maximum parkolni, mi kevesebb mint 30 percet voltunk távol kb, mégis mire visszaértünk megbírságoltak?

Figyelt kérdés

Állítólag valahogy jelezni kellett volna, hogy mikor érkeztünk egy (taxis mondta), érdemes e fellebezni a bírság ellen, vagy meg lehet-e valahogy úszni a lapon az van hogy helyszíni bírság, ez az objektív felelősség alá esik vagy sem?

Mi jóhiszeműen úgy gondoltuk, hogy ők majd figyelik ki meddig parkol akár kamerán, akár valaki figyeli, most ha én kiírom egy papírra, hogy mikor érkeztem, és mondjuk 5 percet siet az órám és odajönnek megnézni 2 perc múlva, akkor megbírságolnak, hogy későbbre raktam ki vagy mi, mennyire hiteles egy általam írt papír vagy kirakott óra?


2010. jún. 16. 09:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
hát itt dunaújvárosban a városházán lehet venni 60ft ért egy ilyen kis órát, amit ha ilyen helyen vagy, és leparkolsz, beállítod az időt rajta amikor megálltál és kiteszed a szélvédőre, így tudják hogy mikor álltál meg.
2010. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jó de én nem is Egri vagyok, hanem 50 km-re lakom, akkor honnan szerezzek ilyen órát, meg akármit is beállíthat rajta az ember? Meg miért nem figyelmezettetek, hogy kell ilyen kis óra? A másik hogy van még az, hogy ha hozzátartozó vezeti az autó akkor nem vagy kötelese ellene vallani, és ezzel meg lehet úszni a helyszíni bírságot, mert így történt, az tudom hogy közigazgatási bírságot már nem lehet megúszni annál objektív felelősség van? Illetve, lehet közmunkára váltani a bírságot, ha pl semmilyen jövedelmem sincs, mivel egyetemista vagyok?
2010. jún. 16. 10:31
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyszer mi is parkoltunk a Domus-nál lévő parkolóban, ahol elromlott a parkolóautómata. Egy darab papírra írtuk ki, hogy mikor kezdtük a parkolást. Kb. 40 percig voltunk el, de nem büntettek meg.

Szerintem legközelebb írd ki a szélvédőre.

2010. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Tuti, hogy kint volt az időtárcsa a parkolójel tábla alatt... Úgyhogy az, hogy nem ismerte a sofőr a KRESZ-t és még nem látott olyan táblát, az nem azt jelenti, hogy titeket nem figyelmeztettek...


A bírság jogos, ugyanis nem az előírásoknak megfelelően parkoltál - nem jelezted az érkezésed idejét.


A fellebbezést megpróbálhatod, leírhatod, hogy nem tudtad, nem ismerted, nem voltál birtokában azoknak a tényeknek, hogy ott hogy működik a parkolás, aztán ezt elbírálják, és vagy szerencséd lesz, vagy nem. Veszíteni semmit nem fogsz vele.

2010. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És ez most objektív felelősség alá esik vagy sem ha a papíron az van hogy helyszíni bírság, ezt nem tudja valaki?
2010. jún. 16. 11:21
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha helyszíni bírság akkor nem objektív felelősség. De ha nem fizeted be akkor feljelentenek, úgyhogy inkább fizess.
2010. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És, ha nem az üzemben tartó vezette az autót?
2010. jún. 16. 12:10
 8/18 anonim ***** válasza:
Mondom: ha nem fizetsz, akkor feljelentenek. A rendőrség meg azt mondja, hogy nem nyomoz, mert objektív felelősség van és majd az üzembentartó szépen kifizeti a 30000-et. Ez az összeg gondolom, hogy többszöröse annak, amire megbüntettek titeket, azért mondtam, hogy jobban jársz ha befizeted.
2010. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem játszik, hogy családtag vezette az autót és nem köteles ellene vallani? És ha megmondja, hogy kivezette az autót, de az illetőnek nincs jövedelme, mivel nappali tagozatos hallgató, akkor lehet kérni a büntetés közmunkára váltását, vagy elengedését(én vezettem az autót, és anyukám a tulajdonos)?
2010. jún. 16. 13:42
 10/18 anonim ***** válasza:
Elengedést semmiképp. Ha nem fizetsz, akkor az APEH hajtja be, mégpedig levonja a jövedelmedből. Ha nincs jövedelmed akkor a jegyző jár el az ügyedben és jöhet a közmunka vagy a börtön. Ha vállalod a közmunkát, akkor az napi 5000-rel ketyeg és csak szabadnapokon (tehát szombatonként) dolgozhatod le. A börtön az napi 1000-3000 forinttal ketyeg, ebben is a jegyző dönt, hogy konkrétan mennyivel.
2010. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!