Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tankolásnál miért áll meg a...

Tankolásnál miért áll meg a pisztoly egy idő után?

Figyelt kérdés

Mert sokan, ha megáll, kiszedik, vissza rakják, és nyomják megint bele.

De az nem direkt van így? Valami okból? Hogy ne nyomjon rá még üzemanyagot az ember?

Szóval jól csinálják?



2013. ápr. 21. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A nagy melegben nem tanácsos " nyakig " tankolni ...hiszen tágul a folyadék . Én nem szoktam csurig rakni ,minek ???
2013. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Be lehet akasztani a ravaszt, hogy ne kelljen végig húzni. (Régen, amikor még nem volt önkiszolgáló a tankolás, a kutas több kocsit is tudott tankolni egyszerre.) Hogy ne folyjon szanaszét az üzemanyag, a töltés leáll, mikor a cső beleér a folyadékba. Van, aki itt befejezi a tankolást, mert nem akar vacakolni tovább, mások még belecsurgatnak valamennyit (kb. 1 litert), hogy csurig legyen a tank.
2013. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De, direkt van így, hogy figyelmeztessen, hogy tele a tank. Így nem csordul túl és nem locsolod le az autódat, talajt a kicsorduló üzemanyaggal.

Aki nem akar vele vacakolni, siet, kattan kiveszi, fizet és megy.

De ha a kattanás után ésszel töltöd, lassan és figyeled, hogy mennyi mehet még, akkor fér még bele 1-2 liter.

Tágulásnak valamennyi minimális légréteg így is marad a tankban. Illetve gondolom nem hagyod ott a kúton az autót. Amíg hazaérsz vele, pár deci, pár liter úgyis fogy belőle.

2013. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésképp de tegyél ki 20 liter benzint a napra és csak figyelj (csurig rakott kannában ) mennyi fog kifolyni ..és ezt képzeld el 60-80 liternél ...tehát literekről és nem decikről beszélünk ...
2013. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké. Nem tudom mennyire életszerű a példa, úgy látszik csak velem soha nem fordult még elő, hogy a csurig tankolt autót utána otthagyom a kúton a napon.

Tankolás után egy órával általában már majdnem 10 liter körüli hely szokott lenni a tankomban, ami amúgy is az autó alján van, tehát közvetlen napfény nem nagyon érheti.

Persze biztos van olyan, aki a kút szomszédságában lakik, de én még nem hallottam olyanról hogy a hőtágulás miatt (amit előidéz nyáron mondjuk 15-20 fok hőmérséklet különbség, nem tudom mennyire jelentős...) kifolyt volna az üzemanyag...

2013. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!