Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te lehúzod az ablakot, vagy...

Te lehúzod az ablakot, vagy bekapcsolod a klímát ilyen melegben? Melyikkel járok jobban?

Figyelt kérdés

Sok autót látok lkehúzott ablakokkal. Kikönyökölnek rajta, kirakják a kezüket.

De szerintem azokban is van klíma, mert vadi új BMW, meg modern autók.

Azt hittem biztos nincs bennük, és azért. De nem tuti van.

És van pár autó, aki felhúzott ablakkal klímát nyomat ilyen 20-25-30 fokban.

Te melyiket csinálod?

És melyikkel járok jobban?

Csak mert volt, hogy azért fáztam meg, mert dögmelegem volt múlt héten, és a kinti 23-25 fokból beűltem a kocsiba, klímát meg maxra felnyomtam, és 1 óra mikor haza értem addig a jó hidegben voltam.

Erre megfáztam. :S

Szóval van hátránya is ugy gondolom.



2013. ápr. 26. 12:27
1 2
 1/14 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Ilyen melegben? Itt Karlshamnban 7fok van, nem kell a klíma!

De komolyra fordítva: nem szeretem a klímát, de ettől még szoktam használni nagy melegben, de akkor is leengedve hagyom az ablakot valamennyire, nem bírom, ha nem mozog a levegő.


Ha tudom, hogy meg kell állni, akkor már előtte kikapcsolom a klímát, hogy lassan visszamelegedjen a kocsi, mire megállok. Így elkerülhető a megfázás.

2013. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a klímát, meg a huzatot sem igazán, szal egy ablakot tekerek le ha kell, éspedig az anyósülésnél lévőt.
2013. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok beteges, de klímától fáztam már meg, igaz, az munkahelyen pont a fejemre fújt... De valahogy szimpatikusabb az ablak letekerése, amíg olyan a hőmérséklet, hogy az működik :) Emberfüggő, hogy kinek mi a jobb, a fogyasztást speciel a klíma rontja jobban, persze az ablakletekerés is, elvégre hátrányosan változtatja meg a légellenállást =)

Szerencsére nyáron csak kivételesen használjuk az autót, motoros szezon van :D Csak ne kelljen sokat várni sorompónál vagy piros lámpánál kánikulában, mert fullosan beöltözve feketébe az nem finom :D

2013. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez függ a motortól is, de főleg az újabb konstrukcióban a klíma nem jelent akkora többletfogyasztást, mintha az albakok lennének lehúzva.


A klímát pedig okosan kell használni. Nem szabad pl testre fújni a levegőt, mert megfázol. Nem ajánlott akkor sem, ha le vagy izzadva, érthető okokból.


Fokozatosan hűtsd le az utasteret, de egyébként is azt mondják, hogy az az egészséges, ha kb. 8°C különbség van a környezethez képest. Ezt nem csak az automata klímáson tudod szabályozni, kicsit rátkeresz a fűtésből is és állíthatod.


Egyébként nem csak a hűtésben van szerepe a klímának, párátlanítja is az utasteret, ezáltal te is több nedvességet tudsz leadni a környezetednek (izzadás), és mivel a páratartalom nem lesz túl magas, jobban fogod érezni magad, nem lép fel koncentrálási nehézség, stb..

2013. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Én lehúzom az ablakot, mert nincs klíma a kocsiban. :D
2013. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyik kocsinkban sincs klíma, szóval marad az ablak :)

(motoron meg se klíma se ablak :D)

2013. ápr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
városi utazásnál mivel ritkán van menetszél, inkább klíma, ha áll a kocsi a lámpánál csak a meleg dől be meg a bűz.
2013. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Klímát csak akkor használok, ha már nem lehet megmaradni ( 35 fok+), mert amúgy nagyon fáj tőle a fejem.
2013. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#4: Valóban, rosszul írtam. Van, amikor a klíma rosszabb a fogyasztásnak, van, amikor az ablakok, sebességtől függ és hogy hány ablak mennyire van lehúzva :) Nálunk az alacsony sebesség a tipikus.


No, megkérdeztem a páromat. C verzió. Azt mondja, hidegre tekeri a fűtés/szellőztetést és kintről fújat be levegőt. Ilyenkor még kellemes, kánikulában még nem tudtuk kipróbálni, ősz óta van autónk.

2013. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hát 25 fok felett én már szenvedek, de most még nem kapcsoltam klímát (bár nem teljesen éreztem konfortosnak a szitut), csak lehúztam az ablakot, egy pár centire, ha lejjebb húzom, akkor meg a huzat zavar... :S Szóval én klíma párti vagyok, ráadásul abban van pollenszűrő (nyitott ablak már csak ezért sem jöhet szoba), ami fontos mert b@szottul allergiás vagyok már majdnem minden kib@szott zöldre... :( Megfázni nem szoktam, pedig mindig a legalacsonyabb hőmérsékletre állítom, igaz csak egyes fokozaton fújatom, de ugyanakkor legyen már hideg, mert én úgy szeretem... Volt már olyan aki megjegyezte nyáron: "Mi ez hűtőszekrény!?"
2013. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!