Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismerek (nem is egy) olyan...

Ismerek (nem is egy) olyan embert, aki csak azért nem vesz Mercedest meg hasonló jó autót, mert mit szólnak mások, pedig megtehetné. Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
Szerintük egy Merci, BMW, stb. nem gyönyörű, hanem gusztustalan, ormótlan, és nagyképű köcsögöknek meg cigányoknak való és inkább szürke Suzukival, Hyundai-al meg hasonló olcsó autóval járnak, nehogy valakinek szemet szúrjon, hogy jó verdája van. Inkább 3-4 milláért vesz egy új Suzukit, minthogy használtan vegyen egy 5-6 éves de normális autót. Aztán persze megszólja azt akinek jobb autója van, hogy mit képzel, honnan van rá pénze, meg különben is, se nem herceg meg filmsztár hogy megérdemelne ilyen autót. Az ilyen ember mondja hogy minek a klíma, mert lehúzza az ablakot és minden extra csak felesleges úri hóbort. Én a falra mászom az ilyen emberektől. Ha lenne 3-4 misim, leszakadna a pofám ha egy Suzukira vagy HYundai-ra kéne elköltenem, mikor használtba 100x jobb autók vannak ennyiért. De ugye az új autó varázsa fontosabb az ilyen embernek mint a jó autóé, mivel nem is tudja, milyen az igazán jó autó. SZomorú az ilyen gondolkodásmód szerintem.

2013. ápr. 26. 21:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nem csak az van,hogy megveszek egy autót!A fenntartási költségek is mások!Na meg ha új autót veszel akkor arra van garancia ha beszarik valami,viszont ha veszel 5-6 éves BMW-t aminél már akár lehet 300E km is,ott már költhetsz az autóra rendesen!millios tétel.
2013. ápr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A családban japán autókat használtunk, semmi bajunk nem volt. Az egyik lányom úgy döntött, hogy a komoly beosztáshoz(vez.ig)elegánsabb autó illik. Vett is egy sportmercit. Azóta csak az intrika, a suttogó megjegyzések, a feljelentések, stb..a férje megmondta, baj lesz ebből..(meg én is) lett is...


Kétségtelen, ha egy gyönyörű autóból egy gyönyörű nő száll ki, az bizony lélegzetelállító..De az irigység az mindent lenulláz.

2013. ápr. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Én 1996 óta Porschét használok, mert nekem az a fejlövésem. Ráadásul anyagi okok miatt csak használt autóim voltak. És őszintén? Pont leszarom, hogy sok retardált barom, aki nem a maga dolgával foglalkozik, hogy mit szól. Én magamnak, a saját örömömre választok autót. Sőt, még arra is teszek nagy ívben, hogy egyesek mit tartanak 'férfias'-nak. Volt fekete 911-esem is, meg tűzpiros Boxsterem is. Akinek nem tetszik az elfordíthatja a fejét.


Sajnos sok embert képes érdekelni egyfajta társadalmi 'mainstream' és képesek az emberek a "hoz-hez-höz képestiség" jegyében élni. Sosem értettem őket.

2013. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

21 éves Vw Polo-val járok. Megtehetném, hogy lecseréljem egy 4-5 éves BMW 3-asra. Hogy miért nem teszem? Mert szeretem ezt a kocsit, meg vagyok vele elégedve, arra, amire kell, tökéletesen megfelel.


Amúgy én is új kocsit vennék inkább, mint egy külföldről behozott, összetákolt sz@rt. Hogy most az Suzuki? Na és? A Hyundai-t én meg se mertem volna említeni a helyedben. Olvass utána, hol tartanak a koreaiak mostanában.


És egy Bömbi, vagy csillag jelvénytől nem leszek több, jobb ember. Ajánlom, hogy ezen te is gondolkozz el. Nem a jelvény a kocsid elején a minden....

2013. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Szerintem sem lesz több vagy kevesebb az ember az autója által, viszont az ilyen konformizmus motiválta megfelelési vágy, hogy "azért nem veszek nekem tetsző autót, mert mit reagál a társadalom majd" az nálam kiüti a biztit.

Az én autóválasztásom egyfajta hobbit és stílus iránti elkötelezettséget tükröz. (Meg azt, hogy egy marha vagyok, mert sok áldozatot hoztam már a hobbimért, de imádom :D )

2013. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Az a legfontosabb, hogy az autójában valaki jól érezze magát, bármilyen márka is. Van aki a marutiját imádja, mert azzal rohangál a közértbe, és mindig befér valahová.

Én speciel a minél nagyobb autó híve vagyok, de mégis kicsivel járok. Erre fussa. És szarul érzem magam benne.

2013. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Lehet, nem fejeztem ki elég jó, amit írtam. Arról van szó, hogy az illető nem azért vesz Suzukit mert az is jó neki, meg nincs szüksége extrákra. Mert titkon kéne neki, vágyik rá, és egész életében sóvárog egy VW vagy Audi iránt, csak nem meri bevállalni. Ismerek olyan embert, aki (újonnan) azért nem vett VW POLO-t, mert az 200 ezerrel drágább volt mint a Suzuki. Igaz, neki nem kellett nagy autó (vagy csak nem merte magának bevallani), de mindig a POLO meg a GOLF volt az álma. Azt, hogy mennyire megbízható egy Suzuki, nem vitatom, nem is ez a vita témája, csak a mások miatt elnyomott vágyakat tartom hülyeségnek. Amúgy a japán autók közt is van nagyon sok jó, csak nekem azok annyira nem jönnek be. A Mitsubishi Lancer-t pl. egy kiváló autónak tartom, csak amikor meglátom belülről, már nem tetszik. A német autók belső kidolgozása, dizájnja 10 éve is előbbre volt (szerintem, bár ez ízlés kérdése is. Mondjuk én biztos eléggé autófetisiszta vagyok, ezért talán elfogult is, de nem tudnék együtt élni olyan autóval, ami nem tetszik, és nem jó érzés ránézni, és nem emlékeztet arra, hogy megvalósítottam egy álmomat. A VW-eket nagyon jó autónak tartom, Golfon tanultam vezetni, de sosem vennék, mert nem tetszenek. Tökéletes munka és céleszközök, de nincs meg benne az a plusz, ami miatt dobban a szív. Vehetnék egy pár éves Suzukit, és biztos hogy elégedett lennék a megbízhatóságával, csak amikor ránéznék, verném a falba a fejem, hogy egy Merci is ott állhatna helyette. Jelenleg egy Corsa C-vel járok, így is sokan irigykednek, van aki már azt is irigyli hogy egyáltalán autóval járok, pedig nem is saját, (most állok vásárlás előtt). Innentől fogva lesz@rom mások véleményét. Ha meg jön a kéregető, eldöntöm hogy adok-e neki. Közvetlen környezetemben is van helye a segítségnek, inkább nekik adom. Kéregetőnek is kaját adok nem pénzt.
2013. ápr. 27. 15:02
 18/25 anonim ***** válasza:

13 és 15 válasz írója vagyok.

Van még egy vetülete ennek az autóválasztásosdinak.

"Jobb autót a pénzemért?" - címmel kereken 20 évvel ezelőtt olvastam egy cikket egy autós szaklapban. Pont azt fejtegette, (Németországban íródott, csak lefordították) hogy egy új Golf árán szép Mercedest lehetne venni, egy Fiat Panda új áráért valaki inkább egy Mitsubishi Pajero-t vett, mert az tetszett stb. Aztán volt, aki elismerte, hogy bizony a nagyobb, komolyabb autó magasabb fenntartási költségekkel jár, ráadásul akár milyen jó is egy kocsi, a használtautóban ott az esély a váratlan meghibásodásra. Ráadásul pszichológiailag is a vadiúj sokak szemében vonzóbb. Nem beszélve a finanszírozhatóságról. Az újautót könnyebb megvenni. Aztán akinek csak egy A-ból B-be elvivő "háztartási gép" kell, az beéri egy noname praktikus valamivel. Akik fantaszták, mint én, van egy idelista álmodozó attitűdjük, azok megveszik a különlegesség autót használtan, mégha szívnak is vele, de több örömüket lelik benne, mint egy ugyanannyiból újonnan megvehető valamiben. Én, amikor 10 évvel ezelőtt egy 911 Carrerát vettem használtan, egy egész jól felszerelt Passat kijött volna az árából novicsentó újonnan. (És én kp-s vevő voltam) Csak az nem én vagyok, nem az én stílusom. De sokfélék vagyunk, van, akit ez motivál, van akit az. De ismerek olyan embert, aki 70 millás házban lakik és egy Fiestával jár, mert nem érdeklik az autók. Neki csak helyváltoztatásra kell.

2013. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

1. Ha szalonból veszel autót pölö 4milláért,azt ott a szalon előtt 0 kilométeresen is csak max 3ért bírnád eladni.

2.a BMW a "Jaszkari" k*cs*g*k autója.

3.a Merci a cigányoké

2013. júl. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

13-15-18 vagyok és a 19-es válaszra azt mondom, hogy aki beírta, az nagyon el van tévelyedve.

A Mercedes és a BMW (meg az Audi) is prémiumautók, a tehetős emberek a célcsoportjaik. Van, aki alapból nem annyira tehetős, de ezen autók birtoklása megadja neki azt az "olyan mintha" érzést. De ez nem az autó hibája, felesleges általánosítani.

Semmit nem a társadalmi megítése miatt veszünk vagy nem veszünk, hanem attól tesszük függővé, hogy NEKÜNK mi tetszik és miben/mivel érezzük jól magunkat.

Legalábbis a normálisabb, egészséges lelkületű ember így gondolkodik.

A korlátoltabb meg azon rugózik, hogy úristen mit fognak szólni, meg mi a közvélekedés jujuj....



Lehet választani kérem, hogy ki melyik csoportba szeret tartozni!

2013. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!