Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismerek (nem is egy) olyan...

Ismerek (nem is egy) olyan embert, aki csak azért nem vesz Mercedest meg hasonló jó autót, mert mit szólnak mások, pedig megtehetné. Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
Szerintük egy Merci, BMW, stb. nem gyönyörű, hanem gusztustalan, ormótlan, és nagyképű köcsögöknek meg cigányoknak való és inkább szürke Suzukival, Hyundai-al meg hasonló olcsó autóval járnak, nehogy valakinek szemet szúrjon, hogy jó verdája van. Inkább 3-4 milláért vesz egy új Suzukit, minthogy használtan vegyen egy 5-6 éves de normális autót. Aztán persze megszólja azt akinek jobb autója van, hogy mit képzel, honnan van rá pénze, meg különben is, se nem herceg meg filmsztár hogy megérdemelne ilyen autót. Az ilyen ember mondja hogy minek a klíma, mert lehúzza az ablakot és minden extra csak felesleges úri hóbort. Én a falra mászom az ilyen emberektől. Ha lenne 3-4 misim, leszakadna a pofám ha egy Suzukira vagy HYundai-ra kéne elköltenem, mikor használtba 100x jobb autók vannak ennyiért. De ugye az új autó varázsa fontosabb az ilyen embernek mint a jó autóé, mivel nem is tudja, milyen az igazán jó autó. SZomorú az ilyen gondolkodásmód szerintem.

2013. ápr. 26. 21:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nahh akk én megírom neked a választ.

Jómagam is így gondolkodom: 'olcsó' nulla presztízzsel rendelkező OLASZ autóim vannak ami tudom hogy nem ér sokat, de boldog vagyok benne, semmi okom nincs lecserélni. Vállalkozóként jól keresek, megengehetnék magamnak egy komolyabb BMW-t vagy bármilyen luxusabb autót. De minek? Álljak be a sorba? Kössz nem :)

Nekem nem kell BMW-t vásárolni azért hogy felszedjek egy nőt, én a jómagyar utakon nem akarok 250-el menni. Nem mondom, szép autó a 7-es BMW, de Isten bizony nem kéne. Nincs már egyénisége. Minden gazdag vagy újgazdag emberke azzal futkorászik. Ez lenne a menő? Sztem nem. Igen vannak ilyen mentalitású emberek. Én pl nem veszek telefonból iphone-t, kutyából yorkit,vagy autóból BMW-t mert mindenkinek az van, és én egyedi szeretnék lenni,vmi mást,különlegesebbet akarok. Az ilyen mentalitású ember nem akar az 'átlag közé' tartozni, nem akarja hogy más a rolex órája vagy a tulajdonában lévő autója alapján ítéljék meg. Én jólérzem magamat az alfa romeo 159-es autómba, amiben 3,2 L-es JTS blokk dolgozik. Ha jön egy pofátlan BMW-s meg tudom alázni vele ha akarom de minek? Ez nem menő dolog, így csak a bolondok viselkednek. Sajnos a legtöbb újgazdag beáll ebbe a bizonyos sorba, ha hirtelen elkezd a tőkéje növekedni elszáll magától is,meg úgy minden téren.

Az ismerősöd is szerintem úgy gondolkodik kb mint én: semmi szüksége ezekre a mai csillogó pompákra,a feltűnésre, a giccsre. Ez olyan felfoghatatlan?

2015. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Jó látni hogy 2 év után is hozzászólt valaki. Közben megvettem az első saját autómat. Ha százat nem néztem meg, egyet sem, de a szívem ahhoz a bizonyos Mercihez húzott. Érdekes, hogy a szerelő, akihez vinni szoktam, nemrég egy ugyanolyat vett mint az enyém, csak benzineset. Előtte újabb Suzukija volt. Mostanában egyre többet gondolkodtam, hogy új autót kéne venni, de amit megengedhetnék magamnak, abban nem érezném magamat se jól, se biztonságban. Ez a Merci olyan, mintha egy tankban ülnék és ezt az érzést nem szívesen dobnám a sarokba. Annyira jól megy és olyan jó érzés vezetni, amit eddig más kocsiban nem éreztem. Valahogy úgy érzem passzol hozzám ez az autó, míg az Opelben meg a VW-ben ilyet nem éreztem. Amióta megvan, régebbi Suzukikba utasként beülni is félelmetes. Parkolni nem egyszerű vele de kisebb kocsi már nem kéne. Amíg nem tudok venni újonnan egy hasonlót, addig marad.
2015. aug. 23. 21:58
 23/25 anonim ***** válasza:

Érdekességképp írom, hogy azóta is a benzinfaló 3,2-es alfámmal járok, és nem is kívánok belőle kiszállni.

Pont valamelyik nap kérdezték meg hogy mért nem ülök át egy friss BMW-be vagy Audiba... Válasz: Továbbra sincs szükségem rá :) Hihetetlen, de ez van :D

Amúgy ismerem a Mercit tényleg szép autók, nem csodálom h merci után nem akarsz suzukiba ülni :) Énis így vagyok az alfámmal. Bár nem számít nagy autónak, de nekem jó, és ennél kisebb sosem kéne :)

2015. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 joshy8084 ***** válasza:
Kíváncsi lennék, most ki hol tart autóilag.
2023. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves 24-es! Én vagyok az, aki hobbi szinten nagyon rajongok a Porsche márkáért. Ide 2013-ban, 10 évvel ezelőtt írtam először, akkor volt a piros Boxsterem. Aztán sajnos lecsövesedtem, mint a kukorica, azt menesztenem kellett. Utána volt egy, a Porschéknál alacsonyabb értékű 124-es Mercedes kabrióm, ami szerényebb és fenntarthatóbb volt, de megvolt az a "különleg" fílingje, hogy nem jött szembe minden sarkon. Aztán tovább csövesedtem, akkor menesztettem és lett egy Renault Espace IV 1.9dCi, na azzal befürödtem csúnyán. Azt menesztve, már anyagilag összeszedettebben, de olcsón fenntartható autónak vettem egy Chevrolet Lacettit. Pár évre rá újra tudtam venni egy Porschét.


[link]


De ekkor már úgy gondoltam, hogy a Lacetti mivel kissé kezdett rohadozni, így ahelyett meg vettem egy Chevrolet Cruze-t. Ez utcás kocsinak, dolgozni járni, bevásárolni, szar időben jönni menni teljesen jó és újszerű állapotban van. Totál vállalható. A Porsche pedig játszós autó, amit néha kihozok, találkozókra járok vele, stb. De ez nem menőzés vagy sznobozás, hanem megszállottság. Kb ugyanúgy, ahogy sokan milliós horgászcuccot vagy sífelszerelést tartanak, vagy festményeket vagy porcelánokat gyűjtenek, stb stb stb. Nekem meg az a mániám, hogy egyedülálló pasiként két autót tartok fenn, jól, igényesen. Sokat kell érte dolgozni, de nekem megéri.

2023. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!