Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon drága? Nincs is esélyem...

Nagyon drága? Nincs is esélyem arra, hogy valaha teljesüljön az álmom?

Figyelt kérdés
Sziasztok..Egy 14 éves lány vagyok, és már kiskoromban is imádtam a motorokat. 16 évesen le szeretném majd tenni az A1-es jogsit,amire össze tudnám spórolni a pénzt,sajátot..(Nyári munka,ösztöndíj). De ugye ehhez motor is kéne. Egy Aprilia rs 125 az álmom..Természetesen folyotott változat ami csak 11 kW-os. Nem olcsó,de talán ezt és össze tudnám szedni,esetleg apukámtól kérnék egy kis segítséget..Mivel anyukámmal élek,mi nem vagyunk gazdagok..Sőt. Átlagosnak mondhatom talán a pénzügyeinket. Apukám pénzes,de ugye nem vele élek.. Ha meg is lesz a motor,drága "eltartani"? Értem ezalatt a szerviz,benzin stb.. Mennyi időnte kell szervizbe vinni? Nagyon nagy álmom,hogy egyszer legyen egy motorom. És 16 éves koromtól diákmunkára megyek McDonalds-ba,tanulás mellett is..15 évesen is fogok menni,de ugye akkor csak nyáron lehet.. Szerintetek küzdjek az álmomért,vagy hagyjam,mert az beteljesülésének esélye 0..? Köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 28. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Küzdjél! Nekem is mondogatták kiskoromban ,hogy ne álmodozzak,mert ha nem sikerül rosszul fog esni...Amit akartam az sikerült;) Kitartás kell!
2013. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kitartó típus vagyok,csak a lehető legjobban az lomboz le,hogy az anyagiak szeretnek akadályozni.. Tudom,hogy még gyerek fejjel agyalok ezen,de ha pozitív véleményeket kapok,akkor biztos,hogy a belemet is ki fogom dolgozni egy motorér.
2013. ápr. 28. 17:30
 3/13 eNerdzsy ***** válasza:
89%

Idővel teljesülhet a vágyad, ne add fel!

Viszont arra biztatlak, hogy először próbáld ki a motorozást egy 50-es robogóval 1-2 évig, hogy meg legyen a kellő rutin.

A robogót megvenni, és fenntartani is olcsóbb.

2013. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy most meg leszek kövezve,de nem vagyok a robogók híve.. Tudom,hogy nem olyan,mint a biciklizés,de kiskorom óta bicózok,verseny szerűen is,és inkább az ilyesféle motorokat imádom.. Sokszor vezettem már,barátnőm apukájának volt,és néha az éj leple alatt kiosontunk élvezni a szelet a motor hátán.És egész jól ment.Továbbá apukám is motorozik sokat,tőle is rengeteg tapasztalatom van. :)
2013. ápr. 28. 17:44
 5/13 Valter6672 ***** válasza:
Nekem 125ös új szériás RS-em van. Nekem is nagy álmom volt! :) és lám, teljesült. Bár most fog eladó sorba kerülni, tanulás miatt, de nagyon szerettem! :)
2013. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És drága volt a szervizelése,benzin stb..?
2013. ápr. 28. 18:08
 7/13 Valter6672 ***** válasza:
Figyelj, ha megadod neki azt, amit kell, nem lesz semmi baja! Mindig is Castrol Power Racing-el hajtottam, a motorjának sose volt semmi baja, (11.000km-ert tettem bele) és még mindig úgy megy, mint az elején! Van egy-két negatívuma, amivel lehet sz.pni, de annyira nem vészes. A benzint az szereti enni rendesen, de valamit valamiért... :) Az utcákon- városba párja nincs! :)
2013. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Valter6672 ***** válasza:
Ha gondolod, írok egy e-mail címet, vagy facebookon beszélhetünk. Válaszolok minden kérdésedre motor kapcsán. :)
2013. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,szívesen olvasom őket.Utolsó válaszoló,írhatsz egy címet :)
2013. ápr. 28. 18:23
 10/13 anonim ***** válasza:

100 km-re számolj úgy durván 3000 / 3500 ft költséget (benzin + olaj + karbantartás). Kb. ez a realitása a dolognak - feltéve ha új motort veszel majd.


Ha használtat veszel az lutri, lehet, hogy elmész 10e km-t egy ingyenes karburátor pucolásal, de lehet a gatyádat is ráköltöd és még mindig sz@r lesz. Az RS-ekkel az a baj, hogy agyatlan tinik motorja, hidegen üveghangig hajtják, meg karbantartás nuku, mert zsebpénzből tankolni is alig tudják. Elesik aztán tákolva javítják... a használtaknak a 95%-a bontószökevény.


Inkább javasolnék egy Honda CBR125-öt, az is 11 KW, cserébe 4 ütemű, sokkal tartósabb, olcsóbb a fenntartása és nyomatékosabb, lehet vele közlekedni is. 2 ütemű motornak 2 állása van:


1., A nem jár

2., A "húzzad neki mint a barom" állás. A 2T karakterisztikája ilyen, húzni kell neki, alacsony és közép fordulaton erőtlenek.


Amúgy azt is vedd számításba, hogy a motorozáshoz alap egy normális védőruházat. Az meg többe kerül, mint egy használt RS125.

2013. ápr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!