Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komolyan annyit számít, hogy...

Komolyan annyit számít, hogy milyen márkájú autóval van az ember? Ha veszek valami drága autót, mindenkit ledudálhattok, még ők fognak elnézést kérni?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom itt, hogy valakire rádudáltak, és bevágtak elé, meg a vonal elé beálltak elé a lámpánál, meg ráhúzták előzésnél a kormányt.

És jön a "milyen autód van? -Suzuki Az a baj! Nekem A4es Audim van, még sose csinált senki ilyet 6 év alatt!" Vagy "suzukid van ugye? -Nem, corsa! Na ezaz! Kicsi jelentéktelen autóval mit vársz!" Nekem az E92es BMWm-re még rá villogtatni se mertek!"


Most komolyan ez így megy?


Ennyit számít, hogy milyen az ember autója?


Most veszek egy 3as BMWt fekete sötétített üvegekkel, ledudálok mindenkit, és még ők fognak majd elnézést kérni?

Na de ezek mit érnek? Ha kiszállok ugyan olyan ember vagyok, mint aki a szembejövő Swiftben űl...

Közben mégis azt olvasom itt tanácsként, hogy ha drága autód van, nem fognak szivatni.

Komolyan erről szól a közlekedés?



2013. ápr. 23. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
nem minden esetben,engem egyszer villantott le egy mercedes 60 as táblánál(70-el mentem) és elkezdett villogatni.Ugyanúgy ráfékeztem neki mintha suzukiban ülne.Nekem aztán mindegy,hogy milyen autó üléséből tépem ki a sofőrt :D
2013. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát mit ne mondjak, erről. Sokat közlekedem az éjszakában, nagy kategóriás kocsival még sose állítottak meg rendőrök. Kis kocsival elég gyakran!

Ennek egyszerű oka van, nem fogja a 100 ezer Forintos fizetésért az életét kockáztatni.


De ugyan ez elmondható az alvilági bmwsekről is. Egy 8-10 milliós kocsival, benne a kigyúrt állattal szerintem te se állsz le vitázni. Hagyod a francba az egészet.

Egy 500 ezres, 20 éves szétrohadt bmw vel persze más a helyzet..

De itt a környékünkön aki az alvilágban mozog mind drága bmw vel vagy audi val járnak. Ha pedig felénk azzal járnak akkor valószínű, hogy máshol..

Szerintem jobb a békesség.

2013. ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 smitwesson ***** válasza:
kedves kérdező!!! sajnos igazad van! Minél drágább autóban ülsz, annál nagyobb pofátlanságot engedhetsz meg magadnak. ezt én is tapasztaltam a saját bőrömön. munkám során többször ülök drága autókban SUV-ban, pick-up-ban, luxusbömösben és azt amit olyankor megtehetek azt a kis sz@ros golf3-sommal nem tehetem meg mert ledudál, rámhúz, bekiabál ill. valamilyen fegyverrel elindul felém. Ez van sajnos.
2013. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 4 éve járok egy Polo 2f-el. Kemény 45Le dübörög a motorháztető alatt, szóval elhiheted, hogy nem megyek túl dinamikusan, és a 90-et se sokszor lépem át. :D


Sajnos tapasztalom én is, hogy amint valaki meglátja, hogy én ilyen kocsival megyek előtte, az a minimum, hogy megelőz. Nem egyszer volt már példa rá, hogy jöttem hazafele este sötétben kb 85-el, erre hátulról nekiáll villogtatni, hogy miért nem megyek gyorsabban. Nagy nehezen megelőz a (mint kiderül most már) nem is olyan új Audival, Mercivel, majd beáll elém 90-el. Na, ekkor felmegy a pumpa, reflektor fel, még a ködlámpát is, és beállok a seggébe. Most villogtass, barom. XD


Ha csak simán megelőzne, fel se venném, menjen, ha siet. Na de minek villogtatni? Anélkül nem bírják ki?


Volt olyan eset is, hogy mivel ismerem az utat, lassabban mentem kicsit, mert tudtam, hogy kanyar jön. Erre szépen bevág (persze index nuku) a böszméje, majd hasít tovább. A kanyar után szépen integettem neki, miközben kászálódik ki a fára tekeredett kocsijából. Szépen lehúzódtam, megkérdeztem, nincs e bajod te istenbarma? Érdekes, akkor már nem volt nagy pofája.


Összességében igenis elmondható, hogy sokaknál ezt váltja ki a "drágább" kocsik vezetése. Azt hiszi, hogy ő az utca királya, holott ugyanolyan ember, mint bárki más. Sőt, sok arra a büszke, hogy "apuci megvette neki a 3-as Bömbit, mekkora király csávó vagyok". Na az ilyeneket el tudnám küldeni szép helyekre....

2013. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Villogatásnál azért arra figyeljünk,hogy előzésnél nem minden esetben letolásról van szó, van h én is villantok és nem azért mert "menj te barom"! Hanem FIGYELJ előzök!de ez nálam ilyen lájtos 2-es villantás.
2013. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előzésnél indexelni kell (kéne), nem villogatni.....
2013. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Villantok én is, főleg mikor román kamionost előzök akinek az úttartása enyhén szólva bizonytalan. Vagy pl. ha látom, hogy az előttem 80-nal menő telefonál. Amivel nincs is bajom, de jelzem neki, hogy most egy kicsit ide is figyeljen.

Mindezt egy 15 éves tuning és sztereo mentes Megane-nal. :)

2016. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!