Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek kezdő...

Milyen autót vegyek kezdő autóvezetőként?

Figyelt kérdés

Kis pénzű kezdő autó vezető vagyok még kevés rutinnal. Milyen autót vegyek ami egy kezdő autónak jó és amivel egy kevés rutinnal rendelkező vezető is könnyen elboldogul. Valami kisebb fogyasztású és megbízható autó kéne amibe azért van némi erő tartalék, tehát ha oda kell lépnem neki egy előzésnél nem okoz neki gondot hamar gyorsul.

Max 350-400ezerért gondoltam kocsit venni.


2013. ápr. 29. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A régebbi suzuki swift, vagy régebbi opel astra.

Gyakorlatilag minden kezdőnek ezeket javasolják, még a golf 2 is az amin el lehet gondolkozni, de azokhoz nincs sok alkatrész bontásba.

Gondolom neked az is szempont lenne hogy könnyebben karban tudd tartani, szervizelni, meg ha úgy van akkor olcsón kapj hozzá alkatrészt, és ha esetleg legyalulnád akkor kaszni darabokat is tudj szerezni hozzá.

A suzuki igaz hogy egy papír autó, de motorilag teljesen kifogástalan, tud is az menni, barátnőmnek régebbi swiftje van és azzal lehet ám menni, pedig nincs benne semmi extra.

Én 93-as opel astrával kezdtem az is jó autó volt, igaz az erősebb is, tehát tudott menni szépen, de hamar belejöttem a rutinba és azért tudtam is ám szerelni, mert szinte minden bontóba halom szám álltak ott az alkatrészek és volt már amikor lámpát meg kipufogót kellett cserélnem mert egy idióta bezúzta a lámpáimat a kipufogóm meg már a végét is járta.

Tehát szerintem ez is megfelelő változás, és az azért bírja is a strapát mert nekem az autó oldala kapott egy koccanást, és alig horpadt csak be, bontóból meg 3 ezerért vettem hozzá új oldalt, a festést meg haverom megoldotta. Tehát azok is vannak már olcsón és szinte mindent kapni hozzá ha valami tönkremenne és azért az még autó, azok nagyon bírják, nem véletlen hogy minden 4. autó régebbi opel az utakon.

Én a kettő közt választanék mert mindegyikhez lehet kapni alkatrészt könnyebben, a szerelésük sem bonyolult a profi autószerelők már csukott szemmel is megbírják csinálni, és házilag is lehet rajta bütykölni mert nem egy halálosan bonyolult.

Kezdésre bőven jó az.

Persze ezek közt is ki lehet fogni egy lenyúzott vagy széria hibás autót az már megint más téma, vásárlásnál jobb ha viszel magaddal valakit aki ért is hozzá.

2013. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vizéli László ***** válasza:
Az előttem szólóhoz hasonlóan én is ezt a 2 típust ajánlanám. A Suzukit azt tudom hogy jó,családba régebben is volt, most is. Az opelt pedig sokan dícsérik, biztos hogy nem véletlenül.
2013. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is a suzukira szavazok nekünk is volt nagyon jó kis gép alacsony 5 literes fogyasztással rendelkezik legalábis az 1.0 de az 1.3 mas is max egy fél literrel eszik többet ilyen összegért már egy 2002-2003 évjáratú swiftet is meg lehet venni és tudom ajánlani az 1.3 16 szelepes motorokat azok már 84 lovasak és elég szépen mennek


itt egy pár 16 szelepes


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


És egy pár 1.0 és a régebbi motorú 1.3


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!