Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a robogóm, mi...

Robby-85 kérdése:

Miért nem indul a robogóm, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Nos,van egy yamaha jog-r 50-es robogóm!Kb.1 éve a garázsban állt,most próbálnám beindítani,de sehogy sem sikerül!A karbit szétkaptuk,a 2 "dűzlit" kifújtam,átlátni rajta,a gyertyát megtisztítottuk,ad szikrát is,elvileg jó!

Ha a gyertya mögötti részbe fecskenővel nyomatunk egy kis benzint akkor beindul a motor pár másodpercre,amíg tart az a kevés benzin aztán leful!Ugyan ez a helyzet a porlasztónál is,egy kis befecskendezés után akkor is beindul pár másodpercre,de olyan mintha nem kapna utánpótlás üzemanyagot a karbiból,és ezért áll le sztem!Sztem az autómata szívatóm sem működik,mert ha a nyújtást ráadom akkor meg sem moccan a tű.ill.semmilyen hangot nem ad!A karbi tuti kap benzint,mert tele van mikor szétkapjuk!Mintha onnan nem menne tovább a porlasztóba,vagy nem tudom!

Előre is köszönöm!

Remélem érthető az írásom! :D


2013. máj. 2. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy "Ugyan ez a helyzet a porlasztónál is"? Úgy érted, hogy ha a szívócsonk felől fecskendezel be benzint, akkor is beindul?


Szerintem valahol falsot szív. Nézd meg a légszűrőt, tisztítsd ki. Ha nem jobb, akkor hangerfej tömítés, szimmeringek...ehhez szét kell kapni a blokkot is.

2013. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lyukassz ki egy flakont, és kösd rá közvetlenül arra a karburátor benzin ellátását. Szerintem a membrán ment szét az állás alatt a benzincsapban. Vagy pedig húzd le a karbiról a vákumcsövet (a vékonyann szokott lenni, de nem összekeverendő a külön olajzás csövével) és a benzincsövet, és kezdd el szívni a vákuumcsövet. Ha a benzincsőből jön benzin, akkor a benzincsap jó. Ha nem, akkor...nyilván nem jó :D
2013. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
vékonyabb*
2013. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!