Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift lambda szonda...

Suzuki swift lambda szonda fűtőszál hiba mennyire komoly?

Figyelt kérdés
hiba jel van a műszerfalon,azt mondták nem veszélyes csak néha hidegindításnál küld hibajelet a lambda szonda fűtőszálla mert van egy pici eltérés vagy mi

2013. máj. 10. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem vészes. Annyi hogy a szonda csak később fog működésbe lépni. Ez azért van mert a fűtőszál ugye nem fűti, de meleg motornál már működni fog.
2013. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ez a probléma csak lambda szonda cserével orvosolható? mert azért engem zavar
2013. máj. 10. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a lambda szonda bekrepál, akkor a fogyasztásod nem lesz optimális! Vagy túl dús lesz a benzin-levegő keverék, vagy szegény (és akkor a kocsi rántgatni kezd-előzés közbe biztos élvezetes lesz), vagy teljesen megmurdel és akkor egy közepes értéket fog küldeni. Cseréltesd ki, vagy ha lehet javíttasd meg minél hamarabb, mert még nyáron nem is annyira lesz feltűnő, de hideg időkben jobban fogod érzékelni, hogy valami nem smakkol...
2013. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De itt a lambda szonda működőképes, semmi baja, csak mivel a fűtőszál nem melegíti fel ezért később jön csak működésbe. A régebbi swiftek lambdaszondájának például nem is volt fűtése, az enyémnek sincs.
2013. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem ,hogy mit okoz, ha nem működik a fűtőszál..az igaz, hogy téves értéket ad, amíg el nem éri a motor az üzemi hőmérsékletet..ez befolyásolja az üzemanyag/levegő keveréket, ezáltal a katalizátort is terheli...


hány vezetékes? 2-3-vagy négy? az enyém négy, de a többit nem ismerem..


most a nyáron még valahogy működik, de szeptembertől sokat számít, hogy nincs fűtése.

esetleg irány a bontó...

2013. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké értem nemtudom nem néztem hogy hány vezetékes,pontosan merre keresem?
2013. máj. 12. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
A leömlőbe van becsavarva.
2013. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm, akkor tudom hogy melyik az pontosan nem emlékszem hány vezetékes de ma megnézem
2013. máj. 13. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!