Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalatok meredek emelkedő...

Tapasztalatok meredek emelkedőn való vontatásról? Előfordulhat, hogy a vonóhorogról valahogyan "leválik" a vontatmány? Esetleg könnyebben kipörögnek azt első, hajtott kerekek?

Figyelt kérdés
Ha egy meredek emelkedőn önmagában is kissé nehezen megy fel az autó, honnan tudom, hogy egy utánfutót vontatva pl. fel tudna-e menni? Pl. egy 1.0-ás Suzuki?

2013. máj. 11. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz szerintem már igencsak meredek emelkedő kellene hogy a kerekek kipörögjenek és ezért ne tudjon felmenni. Ez esetben pár zsák krumpli a motorháztetőre segíthet :D (na jó, ezt azért ne, ha nem megy inkább ne erőltesd)


Azt viszont kétlem hogy 1-esbe 10-en ne bírna felkúszni egy meredek lejtőn :)

2013. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
felmegy az ha rendes aszfaltozott az út akkor kétlem hogy ne mennyen fel. Lendülettel kell menni, és a megfelelő fokozatot kell választani, 1-es vagy 2-es be tuti felmegy.
2013. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos, igen. De mi van akkor, ha nem aszfaltozott útról van szó? Az első tengely a hajtott, az utánfutó pedig hátul nehezít, az emelkedő miatt pedig amúgy is könnyebbé válik a hajtott első kerék és nehezebbé a hátulja, amin meg nincs hajtás. Ez a felállás egy földes-kavicsos úton elég érdekes lehet, nem?
2013. máj. 11. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Te most valami elméleti kérdést feszegetsz vagy tényleg egy zergeb@szta hegyi földúton szeretnél egy 998 ccm-es szuzukival felvontatni valamit?


Mert ha előbbi, akkor igen, a szuzuki nem terepjáró, hogy hegymenetbe kavicsos földúton vontass fel vele egy megrakodott utánfutót.

Ha utóbbi akkor nem vagy normális :D

2013. máj. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 1.0 suzuki swiftel régen zöldségeztem volt hogy 15 mázsa dinnye volt rajta és volt mikor a szántóföldre ki kelet mennem érte Ja ez a nyírségben volt és ott már olyan homokos földes a talaj egy 35-40 fokos emelkedő volt földútttal és mögöttem a rakomány meg se kapart a homokos talajon sem.Előtte ladával mentem az viszont megkapart a homokos talajon mert hátsó kerék hajtásos.Itt a kocsinak csaka ddig kel erőlködnie amíg megmozdítja a rakományt utána könnyedén megy :)

Ja és mielött nekem esnétek amegengedet rakomány ennyi meg annyi tisztába voltam vele és válaltam akockázatott

2013. máj. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!