Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még Simson Schwalbe-t venni kezdő motornak?

Figyelt kérdés

Nem túlságosan elavult technika?

Nem az újabbakra gondolok az 51-es blokkal, hanem a régi turbósra. Találni hozzájuk alkatrészt, ha kell? Sokkal lomhább, mint az s51-es Simsonok?


Igazából azért kérdem, mert tudnék venni most egyet első motornak itt, a faluban. A gazdája azt mondta, rég nem használja, mondjak rá egy árat, és vihetem. Mit érdemes rajta átnézni, mielőtt megveszi az ember? Milyen árat érdemes rá mondani? A motor látszólag egyben van, és kímélték, már amennyire egy közel 40 éves motort kímélni lehetett.

Végezetül még annyit, hogy arra kellene, hogy beletanuljak kicsit a motorozásba. Szeretnék 1-2 éven belül könnyített A1-re menni, és arra szeretnék felkészülni. Itt a faluban használnám, meg egyszer-kétszer a közeli városba befutkosni (5km).


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. máj. 14. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is próbáld beindítani vagy kérd emg a gazdáját hogy indítsa be. Ha nem indul akkor már lehet is alkudni lefelé. Alkatrészt találni hozzá, csak a kutya nem viszi, pedig olcsón adom...

Az hogy mennyit ér látni kéne. Milyen állapotúak a gumik, a teleszkópok, milyen a fényezés, milyenek a fékek, mennyire van elgyengülve a motor, stb...

Arra hogy megtanulj vele motorozni tökéletes, bár az S51 annyiból jobb hogy azon pont ugyan úgy kell váltani mint a nagymotorokon. A schwalben nem, mert ott viszafelé a sarkaddal kell váltanod.

2013. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És ha Star-t szereznék be? azon ugyanolyan a váltó, mint az s51-esen?
2013. máj. 14. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, azon olyan.
2013. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2013. máj. 14. 19:19
 5/5 anonim válasza:
A star és a svarbli blokk ugyanaz. És ha simson akkor csakis turbos blokk! Az 50-es 51-es blokkja sokkal szarabb! Én is star-on tanultam meg motorozni annakidején....... de 5 k-m eket motorozni elég egy babetta, azt már egy bicikli árán is kapsz. :D
2013. júl. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!