Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa A-t szeretnék...

Opel Corsa A-t szeretnék venni. Konkrétan van egy 1.4-es,5-sebességes szép állapotban, de van egy nagyon szép, hibátlan állapotú 1.2-es,4-sebességes. Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Az eladóktól független véleményeket is hallani szeretnék,ezért kérnék tanácsot.

Főleg országúton(80%) használnám, 100 és 110km/óra között,max.120 km/óráig.

A 4 sebességes váltóval ilyen tempó mellett milyen fogyasztásra,zajkomfortra,dinamikára számíthatok?

Van-e fogyasztáskülönbség a két motor között?(Mindkét eladó 5-6 litert mondott.)

Leteszteltem mindkettőt,már csak döntenem kell,amit nem húzhatok sokáig.

Mindkettő rozsdamentes,szép állapotú beltérrel,jónak tűnő műszaki tartalommal.

10-es skálán,ha az átlag mondjuk 5 pont,akkor az 1.4-es 7(7,5) pontot kap, az 1.2-es 9-et,mondhatni hibátlan,gyári állapotú,emiatt gondolkozok rajta.


2013. máj. 20. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 100 km/h felet akarsz meni huzamosabb ideig akkor az 1.4 ved meg az 5 váltóval az 1.2 4 sebességes váltóval rendelkező corza motorja gyengébb mint egy 1.0 swiftjá .Ha sokat mégy joban jársz az 1.4 motorral
2013. máj. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért a fekete környezetvédelmi plakett hátrányait újra átgondolnám a helyedben. Ilyen szép youngtimer "bácsiautót" csak második hobbikocsinak, játszósautónak szabad venni. Akkor még sokáig szép marad...
2013. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha mindenképp a két autó közül szeretnél választani én az 1.4est mondanám. szerintem megbánnád ha az 1.2 4 sebességest választanád. kevés az a 4 sebesség főleg ha 80%-ba országúton használnád.
2013. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Fekete plakettes lesz a jövőben a piros színű matricás is.Néztem Swiftet is,de azok között is sok volt a piros matricás,gondolom,mert a 2000 előttieket vettem figyelembe. Formavilágra ez tetszik,de akinek van jobb ötlete, írjon,meghallgatom.

2013. máj. 21. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!