Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíjat akartam cserélni...

Vezérműszíjat akartam cserélni az 1.8d fiestámon, de elromlott a vezérlése. átt kell csavarni a főtengelyt?

Figyelt kérdés

otthon ki akartam cserélni a vezérműszijat, elvágtam, és üresben elkezdtem indítózni, hogy kiforgassam a szíjat mert nem fértem hozzá, de összeakadt a vezérlés.

Most vissza kéne forgatnom a főtengelyt, h egy vonalba legyyen és tegyem fel az új szíjat???



2013. máj. 22. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked ezzel már semmi dolgod........

Irány a szerelő aki leveszi a hengerfejet és megnézi hány szelepet sikerült elgörbítened.

Gratulálok...

2013. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan aki nem ért hozzá, miért áll neki vezérműszíjat cserélni? Valószínűleg az egész vezérlést haza vágtad, nem két forint lesz. Valamelyest értek az autókhoz, és alap szereléseket megcsinálok, de vezérműszíjat sose állnék neki szerelgetni....
2013. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szétverte a dugattyú a szelepeket. viheted hengerfej felújításra. hogy lehet valakinek ennyi esze...?
2013. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha-ha-ha! Ez nagyon jó volt, ha poénnak szántad akkor is! :) Ha valóban így csináltad, akkor király vagy! :) Ezt hívják tanulópénznek! Holnap vállald be a szomszédét is! :)
2013. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És az újat, hogy akartad felrakni? Elvágod, befűzöd, majd tűzőgéppel összekapcsozod? Mekk Elek!
2013. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 T5- ***** válasza:

Kezdődik ott, hogy hülye vagy, de nem baj, az ilyen emberek a legjobbak, sok pénzt hagynak a szerelőnél. Az olcsójánoskodásból mindig nagy kiadás lesz.

Lényegében mindent elb@sztál amit csak lehet. A vezérléshez azért nem fértél hozzá, mert a motort el kell kötni, motortartó bakot kivenni a vezérlés oldalon és kicsit megemelni a motort. Mondjuk az nem tudom, hogy gondoltad, hogy ha kifelé nem jön, akkor vissza hogyan fog menni, mindegy.

Ki kell szerelni, a meghajtószíjat, a generátort, a szíjfeszítőt, a vezérműfedelet, a szelepfedelet, meg a szíjtárcsát, és még a vezérléshez nem nyúltál. Ha ez megvan akkor szépen jelre kell forgatni, és ott LERÖGZÍTENI. Ehhez van főtengely rögzítőtüske, meg veztegelyhez rögzítőszerszám, ezek neked nincsenek, és ha tudtad volna, biztos nem indítózol rá (bár kitudja).

Le kell rögzíteni az adagolót is, na mindegy, nem részletezem, mert amúgy is felesleges, ha tudnád a menetét akkor sem tudnád megcsinálni, mert szaktudásod nulla. Eleven nem érted, hogy működik valami minek nyúlsz hozzá? Szerszám nélkül minek kezdesz neki? Se célszerszámod, de szerintem még egy nyomatékkulcsod sincs, pedig az se árt hozzá.

De semmi baj, most már NEM KELL hozzányúlni, el kell vinni szakemberhez, az lehúzza a hengerfejet, felméri, hány szelepet hajtottál el, ha szerencséd van csak ennyi kárt csináltál, aztán kicsengeted azt a pár száz ezer forintot, és boldogan használod tovább, és tudod, hogy az autószerelés nem neked való.

2013. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szelepeknek annyi! Nem érdemes tovább bántani.
2013. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogy lehet valaki ekkora birka?? :D az ilyen spórolni akaró szakképzett emberek hozzák majd a sok pénzt nekem is :D ha azt se tudod hogy melyik az eleje meg a vége akk minek nyúlsz hozzá???
2013. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez most poén volt vagy tényleg ennyire birka vagy?
2014. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!