Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon mi ez az...

Magyarországon mi ez az automataváltó (tiptronic) fóbia?

Figyelt kérdés

Nálunk az is fikázza az automata vagy tiptronic rendszerű váltóval szerelt autókat, aki életében nem is ült ilyenben.

Mi az oka annak, hogy míg tőlünk nyugatabbra már a vérbeli sportkocsik legtöbbjébe is vagy automata vagy félautomataként használható váltómű kerül és szeretik is, addig nálunk meg mindenki mindet utál, ami nem kéziváltó, mintha kötelező lenne utálni. Miért, mi az oka?



2013. máj. 22. 20:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az automata váltós kocsikkal az a bajom, hogy elmegy a vezetés feelingje, és egy szimulátorban érzem magam. A kéziváltós kocsit sokkal jobban érzem, és valahogy sokkal jobban élvezem a vezetését.
2013. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jók az automaták,az meg baromság h abban van az élvezet hogy én váltok,ami olyan kocsi hogy jó oda nem kell manuális váltó mert anélkül is van benne élvezet,sőt én inkább utálom a manuálisat,sokkal kényelmesebb és nem olyan fárasztó az automata,viszont egy sportkocsi azért is automata ma már,mert kinek lenne kedve 7 sebességes váltóval szarakodni? Oda több figyelem kell és nem veheti el a váltogatás :)

+ fárasztó is.

2014. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Semmii ***** válasza:
Kezi valtos auto nem ad tobb vezetesi elmenyt mint az automata, maximum hamarabb elfaradsz... Porscheben meg az automata sokkal jobb mint a kezi valtos, automataval hamarabb van 100-on az auto mint kezivaltosban, ezert csinaljak a versenyutokat automatara.... Vezetesi elmenyt amugy is a loero adja....
2016. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mindkét típusnak vannak előnyei és hátrányai.

Régi automaták többet fogyasztanak, négy sebességesek általában. Kézi fogyasztás szempontjából jobb, olcsóbb a szerviz. Bár utóbbit egy mai autó esetében elég kérdésesnek találom már.

Ismerős új Tiguan kézije tönkrement és 800 ezer volt munkadíjjal a csere. Bontottan lett volna 300 plusz munkadíj.

Használtautó vásárlása esetén jól körbe kell járni a kocsi mivoltát és ügyelni az olajcserére. Nem mai találmány az automata, egyre jobban fejlődik a technika. Mindennapi használatra mindenképpen jobb választásnak találom. Az én esetemet említsem, Budapestre akarok menni, kijövök a kapun egyesben, megállok és ismét indulok, 50 m múlva körforgalom. Kettő, három, négy. Majd zebra és lámpa következik. Utána kétszer van még ilyen körforgalmas szitu, majd felhajtó előtt lámpa. Elértem a pályát, itt ötbe felváltasz és kész kb. Napi szinten oda-vissza, délután dugóban nem nagy öröm ezt csinálni. Sokan mondják, mekkora vezetési élmény, én irányítom csak a kocsit meg hasonló dolgok. Garantálom, ha valaki egy napot menne egy automatával többet nagyon nem vágyna már kézire. Sportkocsik esetén azt mondom két esélyes a dolog. Lehet okoskodni kézivel is, de nem mondanám nagyobb feelingnek.

2016. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi, jó válaszok születtek. Nekem saját tapasztalatom, hogy a tiptroniccal is nagyon élvezetes a vezetés. Pedig nekem egy 4 gangos 911 Carrera-m volt ilyen váltóval anno, az autó 1991-es volt. De vezettem PDK-t is (Porsche Doppelkupplung Getribe), ami nagyon szépen tette a dolgát kézi és automata módban.
2016. ápr. 21. 08:54
 16/17 Gy.Ata válasza:
Már kb 15 éve csak automata váltós kocsijaim vannak,hagyományos hidraulikus, a többiben nem bízom. Ezekkel már több százezer Km-et mentem, sokat utánfutóztam, nem kíméltem (Suzuki Liana automata) sosem volt váltó gondom.Nem is vennék már soha, manuális kocsit, mert már rég leégettem volna a kuplungot futózás közben. pl 900Kg os trailert toltam fel több száz métert, egy viszonylag meredek utcában hátra menetben, és simán bírta. Egy manuális váltós Suzuki S-cros-al is megtette valaki, rá is ment a kuplung, cserés lett, -ettől a művelettől.Szóval kényelmes ezekkel autózni és megbízható váltók, legalábbis a hagyományos bolygókerekes verziók.Soha nem lehet lefullasztani :)
2022. aug. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Üdv. Újraéledt a kérdés. De jó. Sok év telt el amióta kiírtam. Annyit változott a helyzet, hogy vettem tavaly egy 911 Carrera 997.2 azaz facelift PDK váltóval. Hát oda vagyok meg vissza hogy mekkora királyság. Tudok kézzel is váltani, valami pár századmásodperc alatt. Nem kell "háromlábbal hadonászni". Automata módban is kitalálja, hogy mit akarok. Van utcai, Sport és sport plusz mód. Mind a váltás mind a motorkarakterisztika, mind a futómű állítható ezekkel. Istenkirály.
2022. aug. 24. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!