Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 sebességes Fiat váltó, most...

5 sebességes Fiat váltó, most csináltattam meg a kuplungot, és most találjam ki hogy mi lett a baja a váltónak?

Figyelt kérdés
900-as Seicento-t nem rég hoztam el a szervizből ahol rendes , jó munkát végző szerelők dolgoznak, kicserélték a kuplung tárcsát nagyon faxa szépen jár de mit ad isten 1,2-es nyomaték hatására valami a váltónál vagy a kihajtásnál súrlódik valamihez.. de hogy mi mihez azt nem tudom eléggé hangos, van mikor fogaskerék hangja van, van mikor olyan mintha a kerék súrolná a dobbetétet. Na most hogy tiszta legyen a kép, az utobbi nem lehet mert le van szedve a lökhárító meg a dobbetétek is tehát a kerék szabad, a féltengelyek nem érnek bele semmibe.. a lendkerék megint csak szabadon fut, nem surmálódik sehova.. a szétszedés előtt semmi baja nem volt a váltónak , csak nyomatékra, ( erös gázadásra ) csinálja és csak 1,2-es ben. A műhelyben a blokkot nem szedték ki mert a váltót le lehetett húzni anélkül hogy ki kellet volna venni az egész motort. Továbbá a váltó nem zug nem recseg, nem visít se üresben se kinyomott kuplungnál se üres járatban turáztatva.. csak 1-2.. erős gázra.. Délután megnéztem hogy nem e a lendkerékhez vagy a féltengejekhez ér e valami de nem.. Ha valakinek van valami ötlete, és normális válasza azt meg köszönném.. ettöl fügetlen holnap vissza viszem hogy nézzék meg mi a kínja lett..

2013. máj. 23. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A kerékagyaknál nézz körbe,mivel ki voltak szedve a féltengelyek. Lehet a hőterelő lemez a tárcsáknál...vagy nem tudom..

Bakok , főleg a kitámasztó megvan húzva ? Stb..

2013. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja bakk, váltó tartó.. elvan gyengülve és a rögzítő csavar hozzá ért a kasznihoz mikor nyomaték alá került és meg feszült, az rezonált be elég keményen.. de már megoldottuk a problémát úgy hogy semmi baja majd a bakot kel kicserélni újra mert fáradt..
2013. máj. 24. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!