Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hová tűnik az áram az autóm...

Morzsa kérdése:

Hová tűnik az áram az autóm aksijából?

Figyelt kérdés
A régi aksim 4-5 éves volt,és a télen csinált olyat,hogy az egyik reggel indítottam volna,és se kép,se hang,még a műszerfal sem volt megvilágítva,tiszta sötétség volt.Az autóvillamossági szerelő bemérte,és gyenge volt,ezért márciusban vásároltam egy új aksit,17ezerért,és eddig minden tökéletesen működött.Két napja indítottam volna a kocsimat,és ugyan úgy se kép,se hang.Azóta feltettem a töltőre,és indul,de mindenképp elviszem újra az autóvillamossági szerelőhöz.Szerintetek mi lehet a probléma?Mitől merülhet le az aksi?S.O.S.
2013. máj. 29. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen autó, mekkora motorral és milyen aksit vettél bele? Nem mindegy ám!
2013. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valamelyik elektromos cucc leszivja az akkut.
2013. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem hagytál valamit rajta? Világítás, rádió, ilyesmik? Az leszívja 1-2 nap alatt.
2013. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
vagy a generátor gyengén tölt
2013. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szar az aksi.

De ha mésem akkor vegyétek le az akkumulátor egyik saruját, as multiméterrel mérjetek áramerősséget akkor mikor elvileg minden fogyasztó ki van kapcsolva. Ha csak 1-2 tized ampert mértek az normális mert a rádió memóriája meg hasonlók fogyasztanak kevéske áramot, de ha közel 1 amper mértek vagy annál is többet az valami gubancra utal. Mérés közben ne felejtsétek el becsukni az ajtókat a világítás miatt, és a motorháztető alatti riasztó gombját nyomjátok be (márha van benne). Ha magas fogyasztást mértek akkor kezdjétek el sorban kiszedni a biztosítékokat, és amelyiknél megszűnik a magas amper, az a biztosítékhoz tartozó fogyasztó a ludas. A biztosítéktábla burkolatán rajta szokott lenni hogy melyik biztosíték mihez tartozik.

2013. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mennyit mész vele? ha keveset akkor apránként elfogy a töltés, és nincs idő feltölteni.
2013. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha keveset megy vele akkor sem egyik napról a másikra hal meg az aksi.
2013. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!Szóval:Wild Horse aksit vettem bele 17ezerért.Opel Tigra 1.6-os.Se a világítást,sem a zenét nem felejtem soha rajta.Heti 3-4 alkalommal járok az autóval.
2013. máj. 30. 18:12
 9/13 A kérdező kommentje:
Azóta az aksiról leszereltem az erősítőt,vagyis kivettem belőle a biztosítékot.Az aksi reggelre így is lemerült,szóval nem hinném,hogy az erősítővel lenne a probléma.Valami más fogyasztóval lehet a gond.Addig még nem jutok el a szerelőhöz,addig minden egyes használat után leszerelem az egyik sarut,hogy ne merüljön le az aksi.
2013. jún. 17. 10:10
 10/13 anonim ***** válasza:
A generátor nem tölti vissza tisztességesen az akkumulátort. Az akksit ugye a szerelőtől vetted? Ha igen, akkor egy másikhoz menj.
2013. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!