Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focust szeretnék venni a...

Ford Focust szeretnék venni a közeljövőben. Szerintetek érdemes megnézni az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Ha itt lennének a környéken fel sem teszem a kérdést, csak 150km a távolság. Mi a véleményetek az alábbiakról? (én nem vagyok nagy szakértő a témában)


Az elsőszámú:

[link]


nem sok (már ha valós és nem több) az a 200e km? Külsőre nagyon tetszik.


Ez meg tele van extrákkal, bár kicsit idősebb:

[link]


És még ez:

[link]



A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jún. 1. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

kép alapján nehéz mit mondani.

A 200km-est kilőném,mert ki tudja mi adja meg magát hamarosan.

Keress egy jól vissza ellenőrizhető jó állapotú autót. (pedálok,kormány, váltó kopása)

2013. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mi a hihetőbb? 4 év alatt 200 000km vagy 7 alatt 50 000

Én simán a 200k km-est venném,ennek legalább valós a futása. A kormánya sincs annyira megkopva, mint a 115 000-resnek. Furcsa nem ? :)

2013. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"(pedálok,kormány, váltó kopása)"

A pedálgumik és a váltószoknya cserélhető. Keresel egy keveset futott töröttet...

2013. jún. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nehéz a döntés, vásárlás előtt mindenképpen szeretném megnézetni szerelővel, bár a rejtett hibák így is megmaradnak. 2001-es Bravat szeretnék lecserélni egy fiatalabb autóra. A 200e km nekem is soknak tűnik kicsit, de itt legalább (remélhetőleg) a valós futás van. A 115-ösnél én is a kopott kormányt néztem... Sajnos elég lutri a használt autó vásárlás, de ha nincs keret egy újra nincs más választás... Valószínűleg felhívom hétfőn a kereskedést, hogy a 200e-nél mit jelent a leírásban az 1 év műszaki garancia.
2013. jún. 1. 23:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy mezei szívó benzinnél nem sok a 200k km. Csak mi magyarok élvezünk erre a kilométer dologra. A mobile.de-n ha rákeresel a Mercikre, vannak olyanok amik évi 60-80-90 000km-t futnak taxiként, mégis ránézésre különb állapotban vannak, mint az itthon 170-200 000km-rel hirdetett autók.


Le kell ellenőrizni a szervizkönyvét. Ekkora futással esélyes,hogy céges autó volt és normálisan volt szervizelve (mert az évi 50 000 km nem a lakás-óvoda-bolt-lakás útvonalon jött össze az tuti ). Ha ügyes vagy, rendszám alapján ki tudod deríteni, ki volt az előző tulaj ( biztosítós, okmányirodás ismerős... ), ő meg tudja mondani hol használta.


Én azt mondom, inkább egy biztos hátterű 200 000km-es, mint egy visszatekert/törött/gányolt 100 000-res.


Így képeken szerintem szebb, mint a másik kettő. :)

2013. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálok utánanézni, hogy ki lehetett az előző tulaj, meg beszélek a kereskedéssel is. Annyit tudok, hogy van náluk autóbeszámítás is, kérdés mennyit adhatnak egy 2001-es Fiat Brava-ért, bár gyanítom hogy nem sokat.


Nekem is amúgy az első autó tetszik a legjobban. :)

2013. jún. 1. 23:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy konkrétan ezt vedd meg, lehet még nézelődni, a használtautón akad még másik bőven. De e közül a 3 közül magamnak tuti ezt választanám.
2013. jún. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Használtautón ezek tűntek a legjobb ajánlatoknak, mármint azok közül amikhez nem kell az egész országot átutazni. Igaz ezek is kb. 150km távolságra vannak, de itt a környéken egyszerűen semmi nincs...


De lehet az igények is túl magasak? :) Ford Focus, 2005 utáni, 1.6-os, ferdehátú (nem sedan, nem kombi), számolják be a meglévő autót, ne legyen nagyon messze, stb. :)

2013. jún. 2. 00:34
 9/15 anonim ***** válasza:

"(pedálok,kormány, váltó kopása)"


Téged is könnyű lenne átvágni. Egy pedálgumi készlet kb 1000Ft, a kormány újrabőröztetése, váltógomb, szoknya cseréje vadonat újra sem horribilis kiadás.

Ahogy látszik a gumiktól sem sajnálták a szilikont...


Nekem inkább az gyanús hogy 8 év alatt 47.000 km-t futott az egyik autó. Ha tényleg így lenne és vigyáztak is volna rá, szerintem a motortér nem lenne ilyen retkes.

2013. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Járj utána mindegyiknek, mielőtt elindulnál.

Először hívd fel a kereskedőket és kérdezd meg az autók rendszámát, és az alvázszámát, a szervizkönyves esetében azt, hogy mit ír utoljára a szervizkönyv, hol volt szervizeltetve.

Ha van szerviz infód, felhívod a szervizt és ha szépen kéred, legalább azt elárulják, hogy mennyi km volt akkor benne (engem ez megkímélt már néhány rossz vételtől).

Ha nincs egyéb információ, csak a rendszám, akkor rákeresel itt (a felső szövegezőbe írod a rendszámot és kiírja, hol kapott utoljára zöldkártyát, még a mostani rendszer előtt):

[link]

Ha kiad adatot, akkor felhívod azt a zöldkártya vizsga helyet, amit utoljára kiír, és megkérdezed a felírt km állást (nem kötelesek kiadni, illik szépen megkérni őket).

Előny, ha van olyan haver, aki valamelyik ford márkaszervizbe dolgozik, mert akkor alvázszám alapján rá tud keresni az autó adataira, múltjára.

Megkérdezném a keveset futottat is, ritkán, de előfordul, hogy egy keveset használt autó kerül eladásra, úgyis kiderül hamar, ha hamis. Ha koszos, az csak annyit jelent, hogy nem takarítottak a motortérben, nekem egyszer egy vidéki út után lett ilyen, 250 km alatt, a sok portól, amit az előttem haladók felvertek, egyedül csak az furcsa benne, hogy olyan árban adja a kereskedő a 47 ezreset, mint a másik a 115 ezreset (a kereskedők általában drágábban adják a valóban keveset futottat).

Ha már személyesen mész el valamelyikhez, akkor keress a környéken olyan szervizt, ahol vállalnak állapotfelmérést és vidd el oda az autót, csak a kereskedőnek ne áruld el, melyik lesz az, ha egyáltalán beleegyezik (ha nem, akkor viszlát).

2013. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!