Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes használt gumit venni...

Érdemes használt gumit venni autóra?

Figyelt kérdés

Lassan (legkésőbb ősszel, amikor lekerülnek a kocsiról) nyári gumit kell cserélnem a kocsin, mert benne vannak már a korban, és eléggé el vannak kopva. Most nézegetem neten, hogy sok eladó használt gumi van. Ilyen 1, max 2 éves, viszonylag keveset futott nyári gumikra gondolok.


Szerintetek érdemes ilyenekben gondolkodnom? A kocsimmal kb 5-6 ezer km-ert járok évente, ha ez számít valamit.


Ha érdemes ilyet keresgélni, akkor szerintetek hol érdemes neten nézelődni? Hirdető oldalakon, vagy van direkt használt gumis oldal is?



2013. jún. 2. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes használt gumit venni, főleg ha évente nem sokat mész vele. Azonban azzal én nem nagyon értek egyet, hogy a gumit rögtön ki kell dobni, ha elmúlt 5 éves. Ha rendesen van tárolva, ápolták is akkor annak még 8 évesen is tökéletesnek kell lenni. Ezt nem egy gumis is mondta már nekem, pedig náluk akartam újat venni, de azt, mondták, hogy még semmi baja.

A mai társadalomban már minden rosz ami több mint 3 éves.


Egy kicsit eltértem a témától. Gumikat bárhol kershetsz:

-apród

-jófogás

-vatera

-racing-bazar.hu

...

remélem segítettem

2013. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az a baj, hogy a mostani gumim nem 6 éves, hanem már 9. Szóval mindenképp cserés.

Ápolni pedig lehet, de szerintem hiába ápolod (én is szoktam kezelni az oldalát), egy idő után mindenképp elöregszik az anyaga. Persze ez csak az én véleményem.

2013. jún. 2. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

7-8 éves gumikat mindenképp le kell cserélni, 5 felett még el lehet menni vele biztonságosan. (persze ez márkától is függ, van amelyik újkorában rosszabb mint egy premium 10éves gumi)


Neten érdemes vásárolni, énis ott szokta. DOT számot ellenőrizd vásárlásnál. Személyesen vedd át, nagyon fontos! (nézd meg alaposan, hibásan ne vedd meg, ha rendellenesen kopott ne vedd meg) És a gumin ne spórolj, mindenféleképp válassz ki egy márkát aminek utánna is nézel, milyen tulajdonságaivannak stb. A gumin rengeteg múlik.

2013. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Holló Vezér válasza:

Én éppen ellenkezőleg gondolom, mint az előttem szólók. Kopó alkatrészből használtan venni, kb olyan, hogy fékbetétet mért nem veszel használtat, biztos lehet olyat taláni, ami még elmegy 5-10ekm-t.

A témával kapcsolatban olvastam egy nagyon jó cikk sorozatot , az olcsogumi pont sop pont hu webolalon. Mindnekinek ajánlom figyelmébe. Személyes tapasztalatom is az, hogy jobban megéri gazdaságos kategóriás gumit venni újonan. Lehet, hogy 2x annyiba kerül mint egy bizonytalan eredetű használt szar, de nekem 7-8 éveket mennek el a gumik. Két kocsivalmegyek évente 10-10ekm-t. Ezért az elörgedés miatt kellett új gumit vennem, pedig még volt 4mm mélysége. Akkor mi értelme van, hogy már elve olyat vegyek aminek van hátra még 2 éve. Szóval, nem! 2016-ban nem érdemes használt gumit venni.

2016. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!