Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőrrel kapcsolatos kérdés?...

Rendőrrel kapcsolatos kérdés? Most történt.

Figyelt kérdés

Jövök hazafelé, és van egy szakasz, ahol a körforgalomból kiérve egy hosszú főút jön(lakott területen kívüli).

1,5 éve vezetek, nagyon jól és mindig mindent betartok!

Jöttem ki a körforgalomból, a rendőrök(kb 10-12 fő) leintenek ...

Elkéri az irataimat, majd megkérdezte:

-Tudja, hogy miért lett megállítva?

-Nem

-Mert nem indexelt a körforgalomból kifelé!!


Én tudom, hogy mindig indexelek, és most is megtettem, ebben halál biztos vagyok!

Végül elengedett bírság nélkül, de rosszul is végződhetett volna!


Tegyük fel, hogy kapok egy bírságot!

Hogyan tudom bebizonyítani, hogy mégpedig én indexeltem!??


Kicsit felháborodtam most ezen!


2013. jún. 2. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos semmi esélyed sincs ilyenkor ellenük. Bepróbálták, hátha be tudnak húzni a csőbe és elismered (amit nem tettél). Ezt ők is tudták jól, hogy nem csináltál semmi rosszat, csak van olyan, aki nem mer kötekedni velük, hanem beismeri, amit nem követett el. Sajnos minden esetben a rendőrnek van igaza. Ha tényleg nem indexeltél volna, ne aggódj, nem engedtek volna el egy ejnye-bejnyé-vel.
2013. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy egy esetben lehet még bizonyítani az indexelést, ha van a kocsidban erre alkalmas esemény rögzítő készülék. Nem tudom pontosan most mi a neve, de létezik ilyen, hasonló esetekre (pl. balesetnél lehet egy két infót kiolvasni belőle, ami a későbbiekben fontos lehet)
2013. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hihetetlen ez az ország...
2013. jún. 2. 18:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés, engem is érdekelne egy helyes válasz. Én is voltam már ilyen helyzetben. Elméletileg ha a rendőr feljelentést tesz, az közokirat, ami önmagában egy bizonyíték, ez ellen nekem bizonyítani kéne, hogy én indexeltem, de mégis hogy?

Ez egy nagyon furcsa helyzet, gyakorlatilag az ő szava ellen kell bizonyítanom, hogy nem követtem el szabálysértést, szerintem felháborítóan aljas törvény, a rendőr szava miért számít bizonyítéknak, az enyém miért nem számít annak?

2013. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Beleraksz egy menetrögzítő kamerát, én erre a célra a telefonomat használom, tökéletesen hallatszik az indexrelé. Ha nagyon precíz akarsz lenni, veszel egy GPS-es kamerát, az még a aktuális sebességedet is rögzíti.
2013. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A drágább verziók pedig ugy működnek, hogy a vezérlőegységgel vannak összekötve, gyorsulást,..., minden elektronikai paramétert rögzítenek és nem elhanyagolható, hogy jogilag elfogadott bizonyíték.
2013. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor költsek több tíz ezer forintot azért, hogy ilyen helyzetekben ne tudjanak megbüntetni?

Ráadásul figyelnem is kell rá, ha benthagyom, akkor tuti, hogy feltörik érte az autót!

2013. jún. 2. 18:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Befektetés, már az első ilyen mondvacsinált szabálysértésnél megtérül. Ha meg megállsz, egyszerűen leveszed. Minden a kütyüben van, GPS, G szenzor, tehát max a szivargyújtóból kell kihúznod, de még azt sem, mert van beépített akkumulátora is.
2013. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mostanság mondta az egyik ismerősöm ,hogy megállította a rend őre mert állítólag áthajtott a piros lámpán,márpedig ő emlékszik, hogy nem hajtott át rajta ,mert zöld volt.

Azt mondta neki "mi ketten vagyunk" És aztán mondta, hogy helyszíni bírság 5ezer vagy feljelenti. De én kétlem hogy öt ezerre büntetnek piros lámpán áthajtásért. (be kell szedni az éves előírást..)

De am a rendőr autókban van a szélvédőnél kamera, mint bizonyíték vissza lehet nézni...

2013. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
térfigyelőkamera ha volt, akkor az azon levő felvétellel tudod bizonyítani az igazadat.
2014. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!