Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mitől van, hogy valaki...

Az mitől van, hogy valaki pörgeti a motort, és egyszer csak bumm, és nagy füst jön motorból?

Figyelt kérdés

Videókban láttam eddig, pl tuningolt autó, rááltak arra amin mérik a sebességet, vagy mit, amin tud gurulni a kerék, de a kocsi áll egyhjelyben. És pörgette a motort, majd nagy bumm, és iszonyú nagy füst a motorból.

Mitől történik ez?

Közúton is előfordulhat az ilyen?

És átlaguatóknál is? Vagy csak mert tuningolt volt a kocsi, és valamit elrontottak?



2013. jún. 14. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

SOkminden lehet.

Kikönyököl egy hajtókar, vagy a turbó valahol szétnyomja a szívócsövet, vagy szétrepül a lendkerék, vagy hasonlók. Vagy egyszerűen nem tudnak akkora "menetszelet", hűtést produkálni, ami ekkora teljesítménynek megfelelő sebességnél lenne, és valami elmelegszik.


Nagy általánosságban egy átlagautó messze az adott lökettérfogatból kihozható teljesítmény alatt dolgozik. Sem a nyomaték, sem a fordulatszám nincs határon, nem áll fenn a veszélye hogy pl egy picit lassabban záró szelep beleáll a dugattyúba. A hűtőrendszer is eléggé túlméretezett az "átlag városi autón"-nak megfelelő üzemhez. Persze ettől még hülyegyerekek huzamosabb pörgetéssel, egyhelyben gumiégetéssel tudnak csinálni érdekes dolgokat, de az már a szándékos rongálás műfaja.

2013. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja. A dyno teszteken nagyon pörgetik a motort és ehhez nem mindig társul megfelelő hűtés. Emellett a házilag épített tuning motoroknál előfordulhat, hogy nem körültekintően választanak alkatrészt vagy egy megpöckölt motoron akad még mindig egy két gyári alkatrész (pl. lendkerék, stb), ami már nem bír akkora terhelést, fordulatszámot, amire a motor képes és elszáll.
2013. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkét előttem szólót csak megerősíteni tudom.

Szerintem korrekt válaszokat kaptál. Már mindent tudsz.

2013. jún. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!