Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbódízel tulajdonosok, ti...

Turbódízel tulajdonosok, ti is imádjátok az autó hangját?

Figyelt kérdés

Már majdnem egy éve megvan a kocsi, de eddig, mindig felhúzott ablakkal közlekedtem vele.

Most hogy itt a jó idő és hogy spóroljak egy kis üzemanyagot (nem mintha az 5 liter körüli fogyasztás olyan sok lenne), kikapcsoltam a klímát és lehúztam az ablakot.

És valami nagyon kellemes hangokat hallottam.

Eleve már az is tetszik, hogy alapjáraton olyan mély, morgó, erős hangja van. Azt pedig egyenesen imádom amikor fütyül a turbó, váltásokkor gázelvételkor pedig ahogy szusszan egyet az autó.

Ti is szeretitek ezt?


(Figyelem, nem a benzin-dízel vitát szeretném újra feléleszteni. Így a fanatikus benzines pártiaktól nyomatékosan kérem a dízel technika általános fikázásának mellőzését! Köszönöm.)


2013. jún. 15. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
ott valami nagy buherálás lehet ha szusszan a dízel turbója, mivel dízelen az égvilágon semmi értelme elengedni a töltőnyomást... :)
2013. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lefuvószelep van rajta gondolom első:D milyen autód van ?
2013. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik a gyárban vagy a szalonban "buheráltak" rajta valamit. De ha ez lett az eredménye, még örülök is neki.


Opel Astra 1.7 CDTI.

2013. jún. 15. 13:14
 4/13 A kérdező kommentje:

A kezelési útmutatóban is azt írják, hogy normális ha gázelvételkor hangot ad.

Azért ne olyanra gondoljon senki, mint az ilyen agyontuningolt autók lefúvása, ami egy hatalmasat sistereg minden váltásra. Felhúzott ablaknál pl én se hallottam még soha. De egy hallható szusszanást ad, főleg ha kihúzatom a motort.

2013. jún. 15. 13:18
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
turbós autónak nincsen jó hangja pláne hogyha dizel a hang itt kezdődig m3 v8,m5 v10,ferrari v12 jó ezek nem elérhető autók, az én 2.0literes benzines octavia hangja sem tetszik annyira de lényegesen jobb mint a turbós dizeleké amiket vezettem navara2.5d clio1.5d panda1.3d polo1.4d mazda3 1.6d
2013. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem eddig csak átlagos (nem Ferrari meg ilyenek) szívó benzineseim voltak. Ilyen 1.4-1.6-osak. Nekem azokhoz képest ez pozitív hangban.


Persze mondjuk ez szubjektív, hogy kinek milyen hang tetszik. Van akinek ez, van akinek az. Lehet ezért talán értelmetlen is a kérdésem. :)

2013. jún. 15. 13:30
 7/13 anonim ***** válasza:

"Most hogy itt a jó idő és hogy spóroljak egy kis üzemanyagot (nem mintha az 5 liter körüli fogyasztás olyan sok lenne), kikapcsoltam a klímát és lehúztam az ablakot. "


Csak szólok, hogy lehúzott ablakkal több az autó fogyasztása.

2013. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
igen, de klíma se fogyaszt ám szinte semmit. én mindig lejegyzem és kiszámolom, észre se leeht venni. inkább függ attól mennyit megyek városba vagy vidéken. olyan hülye meg nem vagyok hogy pl 1 dl minuszért megfőjjek az autóba...
2013. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is jegyzem a fogyasztást rendszeresen. Nekem a klíma fél litert dob rá. Ez sem olyan borzasztóan sok, de amíg nincs kánikulai forróság és főleg mikor friss levegőjű erdős területen megyek keresztül, akkor jobb lehúzni. Legalábbis én így vagyok vele.


Elméletileg igen, többet fogyaszt lehúzott ablakkal, tisztában vagyok vele. De nem is autópálya tempónál húzom le és nem több száz km-en keresztül, ahol mérhető lenne egy-két deciben a különbség.

2013. jún. 15. 15:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretem - Ford-PSA 1.6 dízelem van, jól megy, szerencsére (kopp-kopp-kopp) nagy baj még nem volt vele. Sokkal jobban szeretem a motorom hangját: szívó (turbo és kompresszor nélküli legalábbis), 1 henger, 2 ütem. Alacsony fordulaton ráz és durrog, magason vonyít, mint amikor a kutya farkát odacsukod véletlenül az ajtóhoz... :D
2013. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!