Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson füstöl és gáz nélkül...

Lifestealer_HUN kérdése:

Simson füstöl és gáz nélkül leáll! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Most újítottam simsonomat (s51N) csapágyaztam szimeringztem. Amikor összerakás után beindítom, beindul faszán csak baromira füstöl és köpi az olajat a kipunyíláson a henger. Továbbá gázt huzom neki életre kel és megy de ha nem adok gázt leáll egyből! Kuplung oldali szimeringet kicseréltem mégegyszer de még ugyanazt csinálja. Blokközépbe klingerit tömítést végtam, faszán illeszkedik, nem értem mi lehet a probléma.

2013. jún. 18. 13:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
alapjárat van? karbi kivan jól pucolva ?
2013. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pedig minden jel arra utal hogy valahol elég szépen megy át az olaj a forgattyúsházba.

Próbáld meg azt hogy vársz mondjuk 1 napot, aztán a főtengely sonkái között valamit ledugsz a forgattyúsház aljáig. Szerintem olajos lesz a vége.

2013. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a karburátor tökéletesen tiszta, subertű felülröl a másodikban, levegőcsavar 1,5 fordulatnyira nyitva... nem ereszt nem folyik, úszóházban a benzinszint a benne lévő jelzésig ér. szam nemtom ezt a ledugós módszert kipróbálom de tuti lesz ott olaj.. csak azt nem értem honnan.. mégis a blokközép tömités lesz szar :SSS
2013. jún. 18. 14:38
 4/13 A kérdező kommentje:
hát most leszedtem a hengert, belül csupa olad minden.... faszom kivan szedhetem ketté megint???
2013. jún. 18. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:

"faszom kivan szedhetem ketté megint???"

igen.

Ha biztosra akarsz menni akkor a megfelelő vastagságú tömítőanyagot tedd a blokkfelek közé(ott fontos a vastagság)aminek a 2 oldalát kend be megfelelő tömítőpasztával.

2013. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, mostmár rakok bele tömítőpasztát is az biztos! Remélem jó lesz!
2013. jún. 18. 18:42
 7/13 anonim ***** válasza:
De a hézagra vigyázz. Tehát megfelelő vastagságú tömítés, 2 oldalára paszta aztán rögtön húzd meg ahogy kell. Henger alá szintén így. A többi helyen nem számít a hézag, tehát oda elég csak a paszta is.
2013. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na megcsináltam!! mostmár fasza lett :) mindkét oldalra raktam tömitő pasztát. a henger alá nem raktam ott csak sima klingerit tömités van de azzal eddig nem volt gondom.
2013. jún. 19. 21:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Na örülök hogy jól működik!


Széles utat! :)

2013. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 solyom123 válasza:

Nekem ugyan ez a bajom! új csapágy,új főtengely,szimeringek stb de nagyon füstöl,eszi a hajtómű olajat!

Este szpér szedtem újk tömítés és mind2 oldalra paszta de ugyan úgy füstöl!

:/ nem tudom,hogy mitévő legyek..

2015. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!