Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üresbe miért pörög fel a 51...

Üresbe miért pörög fel a 51 simson?

Figyelt kérdés
15 - 20 perc motorozás után (jól bemelegszik a moci) az Alapjáratom ugy felpörög hogy a simson majdnem felszáll csak a gyújtáskapcsolóval tudom leállítani,már menet közben is elkezdi pl kettesbe kihúzom és a fordulat néha nehezen áll vissza,a karbim kipucolva de viszont meleg, leállás után a benzincsőbe látszanak a levegőbuborékok (ezt nem tudom hogy normális-e)lendkerék alatt van egy kis minimális olaj tehát nem mondanám csont száraznak,hidegen semmi gond vele kb15 perc és akkor kezdi a műsort,ha van ötlet akkor jöhet a segítség előre is köszi!

2013. jún. 18. 19:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nezd meg a generator oldali fotengelyszimmeringet . Ha ott tud fals levegot szivni,akkor ezt kicsereled (azt hiszem 22x35x7-es) es jo lesz
2013. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
mind két főtengely szimeringet cseréld ki az a biztos.
2013. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ami baja lehet szerintem:

Nincs jól beállítva a benzin levegő arányod,illetve nem üzem meleg állapotban állítottad be.Ami még baj lehet hogy a légszűrő nincs jól rögzítve,falsot szív stb.

Ha szimeringes lenne,akkor nem lenne benne kellő erő és füstölne mint állat.

2013. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg a karbi tetején az állítót(2-3mm holtjátéknak kell lennie hogy ha kitekered a kormányt az ne húzzon rá több gázt)
2013. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3-as : a lendkerek felol csak levegot szivhat,amiatt nem fustol. Nekem pont ez volt a baja ennel a hibanal,ezert mertem irni,hogy egy probat meger
2013. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én is szimeringre gyanakszok.A légszűrő jol van rögzítve és ki is van takarítva,hidegen nagyon repeszt no probléma a karbiba a csavarok rendesen be vannak állítva,ha a levegőcsavarral lenne probléma akkor hidegen is bizonytalan lenne,melegen az alapjáratot szoktuk állítani tudtommal,vmikor szerelgetés közben már eljutottam a szimeringhez de még soha nem szedtem ki,milyen célszerszámot ajánlottok a kiszereléshez,az újhoz kell e vmilyen paszta vagy valamilyen segédanyag stb,mik a szerelés lépései mindkét oldalt???
2013. jún. 18. 22:13
 7/18 anonim ***** válasza:
kiszedése csavarhúzóval,vagy valami hegyessel,de ne sértesed meg a fészkét.Beszereléskor egy kis síkosítot(olajat) kenj az oldalára hogy könnyebben becsússzon,finoman bánt vele mert nagyon sérülékenyek!
2013. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ma beindítottam és hidegen is felpörgött,na alaplapot leszedtem és ez a látvány fogadott:

[link]

2013. jún. 19. 11:07
 9/18 A kérdező kommentje:
Erről a motorrol még most vettem le elsőnek az alaplapot ,hát összességében jó elhanyagolták (pár ezer kp kellet eddig rá ilyen apróságokra),de most milyen méretű szimeringet vegyek mert fentebb 22x35x7 írtak,a hivatalos rajzon pedid 20x47x7 írnak?
2013. jún. 19. 11:14
 10/18 anonim ***** válasza:

Picit gáz,mert ha jól nézem össze is ragasztózták.

Amit a gyári könyve írja azt tegyél bele,meg nézd meg hogy egyezik e a kivett szimeringed mérete a gyárival.Rá is tudsz márni egy tolómérővel hogy mekkora kell hozzá!Mellesleg tudnak segíteni olyan boltban ahol simson alkatrészeket árulnak.

2013. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!