Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szabály van a KRESZ-ben...

Milyen szabály van a KRESZ-ben a kilométerórára?

Figyelt kérdés

Pontosabban: ha elromlott a sebességmérő, akkor közlekedhetsz-e még vele? (gondolom erre nem a válasz) És ha útközben romlott el? Akkor még hazamehetsz vele, vagy nem?

Egyszer én tanulóvezetőként úgy vezettem, hogy elromlott az óra, az oktató azt mondta nem gond, érezni kell a sebességet nem látni.



2013. jún. 19. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Az nem gond, ha elromlott az kilóméteróra, az senkit sem érdekel, hanem CSAK az, hogy a megengedett sebességnél ne hajts gyorsabban.

Mellesleg a fordulatszámmérö alapján elég jól be lehet saccolni, ha egyébként nem érzed.

2013. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs fordulatszámmérő, ez robogó. De köszi a válaszod, megy a zöld
2013. jún. 19. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
nem kötelező a sebességmérő, és ha megállít a rendőr akkor nem tudja leellenőrizni hogy működik e! érezni kell hogy mennyivel mész, műszakin lehet nem menne át úgy hogy nem működik, de amúgy meg nem veszi észre a rendőr hogy működik e, vagyis rosszul írtam az elején, szerintem kötelező, mivel csak műszakin is úgy megy át ha működik, segédmotorra nem kötelező
2013. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
ja hát ha meg ha robogó akkor senki nem foglalkozik vele, 50ccm-os ? mert ha 50-es akkor nem kell foglalkozni vele különösebben, mert nem büntetnek meg érte, és ha 50-es akkor műszaki sem kell rá! szóval csak akkor kell megcsináltatnod ha kell neked hogy mutassa
2013. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy átlag autóst ennyi érdekelhet, de téged még ez se, hiszen a segédmotoros kerékpárokra (igen, a robogó is az) nem kötelező a sebességmérő!


Sebességmérőre és tachográfra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

92. § (1) A sebességmérő a jármű tényleges sebességénél - 20 km/h sebesség felett - kisebb értéket nem mutathat.


93. § (1) Sebességmérő és kilométer számláló műszerrel fel kell szerelni - a tachográffal felszerelt járműveket kivéve - a sík úton önerejéből 40 km/h-nál nagyobb sebességgel haladni képes gépjárművet.

2013. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen: nem a KRESZ rendelkezik, hanem a KöHÉM 6-os.
2013. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!