Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a váltó fóbia? Miért...

Mi ez a váltó fóbia? Miért gyártanak még most is tengelykapcsolós kocsikat?

Figyelt kérdés

Sokan utálják az automata váltót, kérdezett vmit az egyik tanár az automata váltóról és azt mondta egyik osztálytársam, hogy sz*r meg mindenki akivel beszéltem erről azt mondja, hogy nem jó meg elveszi a vezetési élményt meg stb. nyavalygások. Sőt az előző kérdésemnél azt írták, hogy többet fogyaszt az automata váltós kocsi. Sajna én még nem vezettem ilyen kocsit, most állok egy forgalmi vizsga előtt és egyszerűen nem értem ezt. Elvileg ez egy újabb, modernebb technika és könnyebb is kezelni egy automatás kocsit, mint egy tengely váltósat. Már az ősrégi Knight Riderben a Pontiac is automata váltós volt. Amerikában már szinte minden kocsi ilyen.


Ki, mit gondol erről?



2013. jún. 21. 23:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%

Én csak annyit tennék hozzá, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mi okoz neki nagyobb örömet: váltogatással vezetni, vagy ülni egy dodzsemben, és csak a gázt meg a féket használni.

Nyilván akinek az a célja, hogy A-ból eljusson B-be, megfelel egy automata váltó is.

Nekem speciel még a 22 éves, 50LE-s kis kocsimat is mindig élmény kézi váltóval elvezetgetni, nem kell ehhez pálya. Egy valami kell hozzá: hogy az ember szeressen vezetni. Ja, és hogy tudja megfelelően kezelni a váltót.

Nekem melóból hazajönni kocsival kikapcsolódás (nem vagyok pesti, tehát nem ülök dugóban. :).

2013. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
Munkás autónak (kamion) csak automata, saját célra pedig csak manuális. Vezettem sok automata szgk-t (BMW 530d,CLA250 stb.),jó... de nem adnám oda mondjuk egy S2-ért,Lancer evo-ért . Aki érzi az autót másodperceket tud rá verni az automatára,oké hogy az új automata gyorsabban vált (nem mindig...),de sokszor volt ,hogy nem "készítette" elő megfelelően a váltást arra a fordulatra amire én számítottam ,és kizökkentett pl ezzel a koncentrációból és elb*szod a köridőt vele,engem pl zavar az ilyen. Egyébként megsúgom egy automata váltó 2-3x annyiba kerül mint egy manuális (érzékelők,relék,biztosítékok,vezetékek miatt...).
2013. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%
Suzukiban van automata váltós?Jó okés olcsón hozzájutsz,de ha szervizelni kell hová viszed?és mennyit fogsz rákölteni?Szóval drágább és macerásabb még így is ha olcsón veszed,mert ilyet nem minden sarki szervízben tudják csinálni,és aki csinálja ezt tudja és meg is kéri az árát.Pluszba ha valamit venni kell hozzá az is macerásabb.
2013. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
58%

22-es!


Milyen köridőről hadoválsz? Az otthon-munkahely-bolt-otthon körről?:) Vagy nem közúti közlekedésre való személygépjárműről beszélünk?:)


Egyébként meg ajánlok egy fogadást Te köridő bajnok:)

Te kapsz egy Porsche Carrera S-t 6 sebességes kézi váltóval én egy Porsche Carrera S-t PDK váltóval. Évjárat, motor, gumik, beállítások, minden ugyanaz csak a váltó más. Megyünk a Hringen 3-3 kört. A legjobb köridő nyer.

Ha nyersz akkor adok neked 1 millió forintot plusz fizetem a pálya és a kocsik bérlését. Ha te veszítesz fizeted a pályát és a kocsikat plusz kiírod ide, hogy az automata váltó a király:)

Na?

2013. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
57%

Én szívesen benne lennék egy ilyen versenyben,de mivel nem az Én pénztárcámra van ez méretezve így azt írom hogy be lehet kapni! :)

Ha te jobban szereted az automatát akkor csak járj vele ! Én egy régi rozsdás 911-el megelégednék,amiben még nincs kipörgésgátló meg ilyenek .

2013. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
81%
Carreraból én is valami krézéváltós turbós 996-ot fogadnék el. Ebben már tényleg élvezet lehet gépészkedni :)
2013. jún. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
53%

24-es


Elég nagy arcod van,én csak a tapasztalataimat írtam le. Sajnos porkét nem vezettem,így csak az általam vezetett autókról tudok nyilatkozni . Bár kíváncsi lennék ha minden elektronikát (ESP,ABS,stb.) kilőnénk a porkéban ki-hogy menne.


Tudod nem szeretem az agyon elektronikázott autókat,az enyémben is a legbonyolultabb elektronika a fejegység után

az elektromos ablak. Se ABS,se ESP.

2013. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nekem egy seat alhambra tdi van.Nagycsalád stb nagyon megbízható automata váltóval és nagyon szeretem mikor elindulok felbőg a motorja és elindul ááááhh annyira jó hangja is jó pedig diesel de erős hangja van...

Tehát én szeretem az automatát de váltani is szeretek...

2013. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Amcsiba azért minden kocsi automata mert am amerikaiak sokat utaznak,de az ők kocsijaik strapabírobbak is,ott az se semmi ha LA és SF között kocsikázol naponta.
2014. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!