Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Világított a Check Engine....

Világított a Check Engine. Mindenképpen baj van?

Figyelt kérdés
Egy 2010-es dízel Mercedes E-osztálys Coupe tulajdonosa vagyok. Tegnap este autózás közben kigyulladt a Check Engine lámpa, de ma már nem világít. Vigyem szervizbe (Mercedes szervíz nem olcsó mulatság), vagy várjak a következő hibajelzésig, mert lehet hogy csak egyszeri random hiba (kormozódás, szar üzemanyagminőség stb..)volt?

2013. jún. 22. 16:02
1 2
 11/13 szokratesz ***** válasza:

lehet kiégett.

Na akkor elmondom, hogy ezek a lámpa felvillanások kb. mennyire megbízható hiba jelzések. Az én autómban kb 150 ezer km-el ezelőtt felvillant ez a lámpa. Azóta is folyamatosan villog részterheléses üzemben. Emberfia még nem tudott rá választ adni köztük jó pár szerelő sem. Mivel mást nem okoz mint egy kis szemizom torna ezért nem foglalkozom vele. De ha nagyon zavarna akkor kivenném az égőt belőle:) S ne hidd azt, hogy a szgépes hiba kiolvasás annyira megoldás valamire is. A másik autómon volt egy hibajelenség (rángatva ment a motor bizonyos fordulaton). Miután én nem találtam semmit ami megoldást hozott volna ezért elvittem szakműhelybe. Rákötötték a szgépet. Kiírt 9 féle hibát, mind ismeretlen eredetű. 2 napig tartott mire megfejtődött a nagy titok....az elektromos gázpedál kábelköteg csatlakozója lazult szét.

Na szóval ennyit ezekről a hibajelzésekről.

2013. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 4165 ***** válasza:

Ilyenkor el kell oltani.

Ha világított, annak legalább 200 oka lehet, amit fejből lehet mondani/meg rengeteg, ami senkinek nem jut eszébe/.

A vezérlést 300-nél is gáz lenne cserélni.

Vidd márkaszervízbe. Gyári műszer nélkül találgatás lesz és így 3szor annyit is lehet költeni, mint a "nagyondrága márkaszervízben". Volt már rá precedens. Ez minden márkára igaz.

2013. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 4165 ***** válasza:
Ja, ha 16 van benne és rendben van a szervízfüzet, lehet, hogy méltányosságban állnak valamit a javításból. Ezt a sarki autószerelő nem vállalja majd be. Ez persze így van jól, hiszen ő csak javítja.
2013. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!