Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsi rettenetesen füstöl....

Kocsi rettenetesen füstöl. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Nem a mienk a verda, és ez a gond. Egy régi VW Golfról van szó, hatalmas fekete füstfelhőt ereszt ki, és rendszeresen jár az utcában. Durvább, mint 10 kamion, utána percekig nem lehet kimenni.

Nem tudom, mit tankol az illető, de ez már így sok. Ráadásul direkt csinálják, van, hogy többször egymás után oda-vissza járkál, és vigyorog benne két balfék, amikor látják, hogy köhögök.

Hívtam már a zsarukat, rendszám is megvan, de azt mondták, sokmindent nem tudnak csinálni, max igazoltatják. A forgalmit nem vonhatják be.



2013. jún. 23. 16:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vonhatják be? Azonnal leveszi a rendszámot elküldi szigorított vizsgára az autót már többet nem lesz kedve vigyorogni :)
2013. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, törvényileg nem néztem utána, lényeg az, hogy a rendőrség nem csinál semmit.
2013. jún. 23. 16:48
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrség nem csinál semmit, akkor te csinálj. Nem úgy értem, hogy verd érte sz*rrá, mert természetesen téged fognak elővenni, nem őt, hiába van előzménye. Magyar törvények. Ha a rendőrség semmit nem csinál, akkor törvényesen te se tudsz semmit. Csak például bütyköld meg a verdát egy kicsit, rajzszögek a gumik alá, betont a kipufogóba, benzint a tankba (hiszen dízel a füstből ítélve), vágd el a fékcsöveket (bár ez elég morbid), de azért ne öld meg. Csak ilyessz rá.
2013. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ahhoz előbb meg kéne találnom, hol parkol. Körbenéztem már a környéken, de eddig semmi. Könnyen lehet, hogy garázsban van. Törjek be?
2013. jún. 23. 17:33
 5/24 anonim ***** válasza:
NKH-sokat kéne ráküldeni. Mivel biztos, hogy műszakilag van gond, tehát nem is közlekedhet.
2013. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 T5- ***** válasza:
17%

#3 Te egy igazi idióta nethuszár vagy haver. Olvasd már vissza amiket írtál, szerinted ennek van valami valóság alapja meg értelme? Te ilyet csinálna valaki az én autómmal, nem biztos, hogy mosolyogva állnék neki saját költségemen megcsinálni. Azt is behajtanám rajta amit nem is ő csinált. Jó lenne a valóságba visszacsöppenni.

____________________________________________________

Amúgy miért kormol? Mert dízel. Nem tankol az semmit csak gázolajat, meg nincs annak semmi műszaki problémája, egyszerűen így van beállítva. Legyen elég annyi, hogy több a befecskendezett üzemanyag mint amennyit el tudna tökéletesen égetni, azért a fekete füst. Cserébe valamivel jobban megy. Egyébként is ez még mindig egészségesebb mint a sok részecskeszűrős "modern" dízel. Azok az igazi láthatatlan gyilkosok. Ez a nagy koromszemcse hamar kiülepszik, megszűri az orrod is, az meg ott lebeg a levegőben, és tüdőre szívod. Nem kell vergődni a kapuban és akkor lehet, hogy nem fognak élvezkedni azon, hogy bosszankodsz. Amúgy meg persze, hogy élvezik. Jól megy az autó, még füstöl is, olyanok mint a gyerek mikor húzza a lábát a homokban, csak hogy még jobban porozzon.

Rendőre semmit nem tud csinálni, hacsak nem letraffizza, de amúgy ha normálisan nem nyomja neki nem füstöl, semmit nem követ el, szóval tényleg max. leigazoltatja és kész. Amúgy is, nem hiszem el, hogy valakinek ez a legnagyobb problémája az életben, hogy kinek milyen az autója, meg hogy közlekedik vele....ez a műbalhé meg balhékeresés meg dedós megmondalak rendőrbácsinak(óvónéninek) dolog meg olyan szánalmas...

2013. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Utolsó. Mindenki köszöni szépen, hogy leírtad, hogy a dízel kormol. (Én is leírtam). Csak a kérdés nem erről szólt.

Hogy idézzek a kérdésből: "Mit lehet csinálni?"

Magamat idézem: "Ha a rendőrség semmit nem csinál, akkor TÖRVÉNYESEN te se tudsz semmit. Csak PÉLDÁUL..."

Ismét a kérdésből: "Ráadásul direkt csinálják, van, hogy többször egymás után oda-vissza járkál, és vigyorog benne két balfék, amikor látják, hogy köhögök."


Nem tudom, hogy mi bántja a kicsi lelked, de az nem jogosít fel arra, hogy a saját hülyeséged révén másokba köss bele! Az meg már senkit nem érdekel, hogy mit csinálnál, ha... Lehet, hogy "nethuszár" vagyok, de ha egy hozzád hasonló illető "bekeményítene", nem hiszem, hogy a rendőrség felé fordulnék. Több okból is. Had ne fejtsem ki! ;)

2013. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Készíts videó felvételt (mehet több is, más időpontokban hogy ne legyen kibúvó,"mert ezt pont azon a napon állítottuk be" szöveg miatt),majd NKH-hoz Rendőrséghez beadni. A Rendőrök lehet igazoltatják benéz a motortérben (általában lesznek ott nem gyári dolgok) ,és erre hivatkozva beviszik a kocsit szigorított műszakira az NKH-hoz. Ott megnézik motorszám, alvázszám,motorkód,motorszám,pl: turbo típusa (KKK K24 helyett mondjuk GTB1756 van fent ) ,kipuffogó átmérő...zajszint,emissziós értékek stb. Ezek után valószínű megbuktatják az autót ,vissza kell alakítani gyárira . Mehet újra műszakira (és újból lehet csengetni a zsét).


Viszont ha minden gyári ,akkor is jó intő példa lesz a srácoknak ,hogy ezt nem itt kéne.

2013. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A videófelvétel jó ötlet. Van egy telefonom, ha közel járnak, majd beizzítom.

Felteszem nem én leszek az egyetlen, akit zavar, ha ezzel komolyabb mennyiségű embert sikerül összeszedni, bizonyítékkal együtt, szerintem kezdeni fognak vele valamit.


Aki szerint meg a rendőrségi bejelentés óvodás dolog, az maga még nem nőtt fel. Egy normális ember nem nekiesik bézbólütővel meg elvágja a fékcsövét (vagyis akár megöli).

A vitás ügyek rendezésének ez a rendes módja. Ők kezdtek ki velem, nem hobbiból csinálom.

2013. jún. 24. 11:09
 10/24 T5- ***** válasza:
0%

#7


"Nem tudom, hogy mi bántja a kicsi lelked, de az nem jogosít fel arra, hogy a saját hülyeséged révén másokba köss bele! Az meg már senkit nem érdekel, hogy mit csinálnál, ha... "


Előbb olvasd el a hozzászólásod amire reagáltam, aztán meg azt amit tőled idéztem mintha én írtam volna. Merthogy erre akartam kilyukadni, megspóroltál nekem pár betűt. Nem vártam el, hogy a saját kardodba dőlj, de ha már így alakult akkor kösz. Kis hülye...

___________________________________________________


A kérdező meg törődjön a saját dolgával, ne petíciót írasson alá a fél faluval, senki nem kezdett ki senkivel.

2013. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!