Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az oktatónak vagy a vizsgabizt...

Az oktatónak vagy a vizsgabiztosnak kell adni pénzt?

Figyelt kérdés
2 hét múlva lesz a forgalmi vizsgám. Rutinnál kérdeztem az oktatót h adjak e a vizsgabiztosnak pénzt erre ő mondta h isten őrizz. (kicsit égő volt) A forgalmi vizsga után az oktatónak ilyen esetben adhatok pénzt? de csak vizsga után úgymond ilyen köszönetpénz?
2009. okt. 14. 08:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
dehogy adtam. elég drága a nélkül is a jogsi. sőt, a környezetemben senki nem adott.
2009. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

első vagyok.

bocsi, annyi, hogy akikkel együtt tanultunk vezetni, vettünk egy jó minőségű italt köszönetként. de pénzt el sem fogadott volna.

2009. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Te fizetsz azért a szolgáltatásért, nem kell mást fizetni. A vizsgabiztosnak meg főleg nem...
2009. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Làtod, az ilyenek miatt van az orvosnàl is hàlapénz, a vizsgabiztos a dolgàt végzi, kap érte fizetést ha àtmész a vizsgàn azt magadnak köszönheted nem neki.

A buszon a soförnek is adsz hàlapénzt ha megérkeztél, nem ugye mert a munkàjàt végzi.

2009. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Na azért itt mindenki előadja, hogy jaj de csúnyák vagyunk, közben meg nálunk is volt olyan, akit kb 10x buktatott meg, már külön alkalmasságira kellett mennie stb, holott jogsi nélkül meg évek óta vezetett (szóval tiszta vicc), míg nem egy alkalommal az oktató "megsúgta" neki, hogy csessze már meg, vegye észre magát, pénz nélkül nem fog átmenni soha az életben.

Na most ez az egész kérdés sztem iszonyatosan helyfüggő, bp-en inkább aztán vidéki városokban hát ... amolyan vegyes sztem.


Az orvosi hálapénzről meg annyit, oké, én s eszeretnék, csak tudod amikor a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy egyszerűen nem hajlandó rám nézni se, nemhogy megvizsgálni akardiológus, utána meg amíg vártam, azt láttam, hogy mindenki ott szedegeti elő a borítékot, na lassan összeállt a kép az agyamban, hogy pénz nélkül ne is számítsak semmire, nyugodtan megdögölhetek, akkor se fog rám nézni.


Undorító világban élünk, de kérem szépen ez megy itt ma nálunk. Csupán a kemény realitás. Sőt, fokozom, olyan is volt, akinek a szemébe vágta, hogy nem képzeli, hogy ennyi elég lesz .... na puff. Ezt kellene kamerával felvenni valahogy titokban, aztán fel a netre .... de minmt mindent, ezt is kimagyaráznák, nem kell aggódni. A nyugdíjas nénike a váróban pedig a többieknek azon siránkozott, hogy nem tudja ennyi elég lesz-e a főorvos asszonynak, merthogy a nyugdíjából csak ennyit tudott összeszedni.

Na kérem, kis adalék a magyar realityből ....

Úgy vágnám pofán a főorvos asszonyt, hogy kiszáll az abalakon, de hát sajnos ettől nem leszek előrébb semmivel.

A rejtett kamera ötlete nem is rossz .... elgondolkodtam most :-D

2009. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

ja és akkor bocsi, ha már ilyen sokat írtam, lehetne folytatni a sort, nyilván mindenki találkozik a jelenséggel -..-

A műszaki vizsgán is addig kötözködik ugye a vizsgabiztos minden xarral, amíg ott az autószerelő srácok elég erősen célozgatnak már, hogy adjak már a vén majomnak valamit, mert nem fog átengedni ... Aztán tudod mi van, olyan autó nincs, amibe ne lehetne bele kötni, ha nagyon akar ...


Na jó, nem hiszem h újdonságot mondok, csak nekem meredek, hogy csak én találkozom ezzel a jelenséggel ?vagy csak senki nem írja le ? Inkább az utóbbi nyilván.

2009. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek az előttem szólóval! Szerintem igaza van. Én annak idején adtam pénzt, hogy átmenjek a forgalmin. Nem azért, mert béna voltam, és már előtte megbuktam párszor, hanem csak hogy biztosra menjek. És nem szégyellem. Nekem az oktató súgta oda vizsga előtt, hogyha gondolom, akkor van ilyen lehetőség. Én meg gondoltam. Az oktatónak adtam a pénzt, ő meg a vizsgabiztosnak. Persze magamtól nem jutott volna ez eszembe, hogy én vessem fel ezt az oktatónak (hát a vizsgabiztosnak meg pláne nem, mivel azt sem tudtam ki lesz, mivel nem csak egyedül volt), de ha már az oktató magától felajánlotta, akkor miért ne? De csak úgy hálapénzt tényleg ne adj!
2009. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A vizsga utàn köszönetpénz? Minek ha màr egyszer àtmentél? Az elsö magàtol adja, a màsodiktol màr elvàrjàk, szemét egy szokàs az biztos.

Az orvosnàl meg ki lehet verni a balhét a vàroteremben, csak nem sok embernek van ehhez elég vér a pucàjàban.

2009. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Én vidéki vagyok, 1éve csináltam a jogsit,párom fél éve,bnőm szintén fél éve. Egyikőnk se adott egyik vizsgabiztosnak se pénzt, és minden vizsgán átment mindenki, kivéve engem nekem csak 2.jára sikerült a forgalom. De nem azért mert nem kapott pénzt,hanem annyira szigorú, kb 50éve vizsgabiztos,ha megpróbáltam volna akkor tuti még 5.jére se mentem volna át...de biztos vannak kivételek.
2009. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Azok miatt áll még az a rendszer, hogy csak csúszópénzzel lehet átjutni a vizsgán, akik folyamatosan adják is azt. Ha viszont valaki szépen fogná magát, elmenne vizsgázni rejtett kamerával, és felvenné a sok mocskot, amint elfogadják a kenőpénzt, máris meg lehetne ezt rekeszteni.. persze csak akkor, ha precedens értékű perek kezdődnének, és utána senki sem adna több pénzt. Ugyanez a helyzet kórházakkal is.
2009. okt. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!