Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel vagy benzines autoval...

Diesel vagy benzines autoval rendelkezo oktatohoz menjek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem benzin. Azzal igaz h kicsit nehezebb elindulni, de legalább valamennyire rá érzel. A dízellel könnyebb elindulni, ezért ha dízelből ülsz át benzinesbe akkor kicsit nehezebb lesz, de nem egy világi nagy probléma :) Idővel menni fog az is. Én is dízellel vizsgáztam aztán benzines autónk van... párszor azért lefulladtam vele.
2013. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sztem mindegy.
2013. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagy különbség tényleg nincs, de én is a benzinest választanám elsőre.
2013. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lényegében mindegy, de én a benzinest választanám, annál lényegesebb megtanulni a finom pedálkezelést (ellenben a Diesellel, ami alapjáraton is elindul 2-esben, akár 3-asban is ha elég finoman ereszted rá a kuplungot.
2013. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólóknak, pedálkezelést jobban megtanulod.

Egy régi E190-es benzines Mercin tanultam anno, onnan kevésbé volt szokatlan átülni az otthoni Ladába :D:D Viszont legalább megtanultam normálisan vezetni, ugyanis Lada: se szervó, fékrásegítés elég gyengus, és a kuplung sem az igazi, a sebességváltó lötyögéséről pedig ne is beszéljünk. Ja, és manuális szívató. Szerintem egy idén nyáron jogsit szerzett vezető már be sem tudna indítani télen egy Ladát:)

2013. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, amelyik oktató jobb. Teljesen mindegy, ha dízelen tanulsz, attól tudni fogsz benzinest is vezetni, max. egyszer lefulladsz vele, de ez ugyanúgy elfordul, ha átülsz egy másik dízelbe is mondjuk.
2013. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5!

Én annak idején, 13 éve még egy Fiat Unon tanultam vezetni. Benzines.

Utána átültem az otthoni Ladánkba és akkor jöttem rá, hogy a Lada mennyire jó autó. Persze egy mai autóhoz képest nem, csak ahhoz a Fiat rettenethez képest.

Akkor jöttem rá, hogy a Ladának mennyire pontos, precíz váltója van és még a lábam is elfér a pedálokon meg úgy az egész autóban elférek. Mennyire jó a hidraulikus kuplung. Igaz a féket jobban kellett taposni, de az is megszokható volt.

Utána a Ladából átültem egy dízel H Astrába. Annál az tűnt fel hogy mennyire jó a futóműve, sokkal gyorsabban lehet vele kanyarodni. Na, meg a fék! Eleinte olyanokat fékeztem vele, hogy majdnem kiestem a szélvédőn. Megszoktam, hogy nyomni kell erővel a pedált, ennél meg csak épphogy hozzáérni. Na, meg persze a motorja is sokkal erősebb, nyomatékosabb.

Szóval minden relatív. :)

2013. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaz, tényleg minden relatív:9 Olyan Fiat Uno-ban még nem ültem, de tényleg fura lehet, ha a Lada jó autónak tűnik mellette:)
2013. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!