Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon a váltóval/kuplunggal...

Vajon a váltóval/kuplunggal lehet-e gond az autómban?

Figyelt kérdés

Jelenleg a pénzgyűjtési fázisban vagyok, azért nem szerelőt kérdezek rögtön. Szóval:

Magasabb fokozatokból sokszor nagyon nehéz kettesbe visszaváltani. Olyan érzés, mintha balról valami nyomná, vagy nem is tudom. Mintha nem lenne eléggé benyomva a kuplung, vagy rossz helyre próbálnék meg váltani. Egyesből kettesbe viszont mindig könnyű átváltani.


- A váltóval lehet gond?

- A kuplunggal lehet gond?


Akármelyik eshetőségnél komplett cserén kívül tudnak vajon vele csinálni valamit? És mennyibe fájhat ez az egész?


94-es (1 -es) diesel Renault Clio.


2009. okt. 16. 12:31
 1/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
A váltóban a szinkrongyűrű elkopott, tönkrement. Régen jól megvoltak nélküle, kettős kuplungolás kell (visszaváltásnál gázfröccsel felpörgeted a bemenő tengelyt)és semmi más, ez a legolcsóbb.
2009. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy nyomom a kuplungot, közben adok gázfröccs, és úgy váltok kettesbe? Bocsi, csak még friss jogsis vagyok... :)
2009. okt. 16. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Kuplungot benyomd, üresbe teszed, aztán felengeded a kuplungot. Adsz egy kis gázfröccsöt, majd kuplung, aztán mehet a 2-es.
2009. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi a segítséget!
2009. okt. 16. 13:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Még esetleg annyi, hogy milyen árban lehet ennek a cseréje? Vagy teljes váltóval fogják csak cserélni? Az meg ha jól sejtem benne fáj legalább 80ban.
2009. okt. 16. 14:32
 6/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Nem igazán tudom, de a gyűrű nem annyira drága, viszont szét kell szedni a váltót hozzá, és az húzós.
2009. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De lelassítasz mielőtt viszaváltasz?
2009. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!