Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy biztosabb az elindulás?

Hogy biztosabb az elindulás?

Figyelt kérdés

Tanulok vezetni,benzines autót.Néha lefúlok ,de ilyenkor aztán elfog az ideg és valószínűleg következik a második lefúlás is.....Ezt szeretném elkerülni.Amúgy ha nem fullad le a kocsi akkor simán indulok 1-esből...csak ha véletlenül megtörténik a baj akkor bestresszelek és vége.

Nos a kérdés az az h nagyobb gázzal induláskor el lehet kerülni a bedöglést v csak ront a helyzeten?Netalán nem is segít?


2013. júl. 4. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
kicsit több gáz ( de nem nagyon ) és ha nem érzed nagyon akkor csusztathatod a kuplungot picit jobban. De ne aggódj rá fogsz érezni pár óra gyakorlás után.
2013. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Dettó én is lefulladtam s ez után még inkább, én már úgy szoktam 1 hónapja már pedig egyáltalán nem fulladok le :)
2013. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha bedöglesztem a kocsit akkor hajlamos vagyok kapkodva beváltani 3-asba akkor meg már mondanom sem kell h kész a baj....

Annyira szeretnék jól vezetni,és minden megy is amíg meg nem kell megállni teljesen.Nem is tudom h egyesek h tudnak olyan gyorsan kilőni induláskor.Én ilyen nagyon lassan indulok meg,ami körforgalomban nem mindig a legjobb.Pláne nagyobb forgalomban.

Nagyon óvatosan csúsztatom a kuplungot.Hányszor még a lábam is beremeg a finomkodástól.Mégis megtörténik.

2013. júl. 4. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
én ha lefulladok, és rámjön az ideg, akkor idegesen úgy megindulok hogy odalépek neki minimum 2-ezres fordulatszámig, és akkor erőteljesen megindulok, mert mindig csak úgy szoktam elindulni hogy szinte csak alapjáraton, de én már szinte sose folytom le!
2013. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát azért indulsz lassan mert kicsi gázt adsz, de minnél több gyakorlás és te is ugyanúgy kitudsz majd lőni, csak össze kell hangolni a gázt és a kuplungot, én már mindenhogy megtudok indulni, kapartatva fütyülő kerekekkel, finoman, és úgy is hogy rohadtul gyorsul, de a kerekeket nem hagyom kipörögni, és akkor nagyon gyorsul, úgy indulok el hogy úgy csúsztatom a kuplungot hogy éppen ne forogjon el a kerék, és akkor gyorsul a legjobban,
2013. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt h már 3000-ig is pörgettem a kocsit és úgy engedtem fel a kuplungot..Úgyis bukta.A kuplungolás lesz a gond.De sima egyenes úton nyugalomba megy.Már unom.Elindulok.Megállok.Viszont mikor az oktató is sürget h gyorsan gyorsan...akkor történik a gond.Amúgy meg már nem is kell mondania tudom h azt szeretné h minél gyorsabban menjen és azzal h gyorsan akarom csinálni nem h gyors leszek hanem béna.
2013. júl. 4. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!