Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ecotec vagy isuzu motoros...

ADávid123 kérdése:

Ecotec vagy isuzu motoros opel a jobb? mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
isuzu. Ecotec nagyon zabálja az olajat.
2013. júl. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Az isuzu nagyon megbízható,de ha elromlik a nagyon sokba kerül,szemben az ecotec motorral.
2013. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Mivel az isuzu is benne van a kérdésedben így gondolom csak a diesel opelokról beszélünk, és ebben az esetben az isuzu a jó döntés. Nem hiszem hogy sokkal drágább lenne a javítása mint egy ecotec diesel motoré, ráadásul az isuzu dieselhez kisebb eséllyel kell hozzányúlni. A régebbi (1996-2002) ecotec dieselek elég gyakran adagoloproblémásak ami még a mai áron is 150 000 forint.

Én személy szerint ragaszkodnék a helyedben az isuzu dieselhez.

2013. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem ha jól tudom Isuzu van: Z17DTH. (Bár érdekes módon ott virít a burkolaton az Ecotec feirat.)

8 év és közel 200.000 km után még nem volt komoly gond a motorral. Olajat szinte egyáltalán nem fogyasztja. 15.000 km-rel ezelőtt volt olajcserém, semmi csökkenést nem veszek észre a szinten azóta.

Egyedül az injektorok körüli tömítést és egy hűtővízcsövet kellett eddig cserélni rajta.

Egyébként gyors, fürge, nyomatékos motor, én szeretem.

2013. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Z17DTH

Ha jól tudom ezek már az isuzu leszármazottjai. Az opelnek saját 1.7 td-je utoljára F astrában volt legalábbis az én tudásom szerint.

2013. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2004-es Ecotec Isuzus G Astrám van.Z17DTL motorkódú..Közel 200ezer km van benne és semmi olajfogyás két csere között.Nagyon jó motor.Egyébként az hogy Ecotec azt takarja hogy 16 szelepes és a terhelésnek megfelelően állítja az elektronika a szelepeket.Ez alacsonyabb fogyasztással és kevesebb károsanyag kibocsájtással jár.Egyebek közt euro 3-as motoros, Egr szeleppel.
2013. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2013. júl. 10. 20:21
 8/10 L.Thomas ***** válasza:
0%

Isuzu inkább.

Ecotec eszi az olajat és a gyújtótrafó sort is sűrűn kell cserélni benne ami kb 40-50 ezer jó magyar forint...

2013. júl. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gomzoli ***** válasza:

Az 1,7-es Isuzu CDTI blokk (Z17DTH) is ECOTEC... sőt az 1,3-as és 1,9-es CDTI (megjegyezném: mindkettő a Fiat-tól van) is Ecotec!

A 2000-es évek legeleje óta nincs az Opelekben Opel gyártmányú dieselmotor!

Régebben volt egyidejűleg kétféle 1,7-es diesel kapható az Opelekben (F Astra korszak, valamint a G Astrák első évjárataiban), a saját Opel motoros, és az Isuzu motoros. E kettő közül közismerten az Isuzu volt a jobb. Azóta már CSAK Isuzu motoros létezik 1,7 literesben.

2013. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Isuzu inkább.

Ecotec eszi az olajat és a gyújtótrafó sort is sűrűn kell cserélni benne ami kb 40-50 ezer jó magyar forint..."


Hol van egy dízelben gyújtástrafó? :S

Vagy talán létezik az Opelekben Isuzu benzin motor? Én még nem hallottam róla...

2013. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!